bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 września 2019
  • wyświetleń: 2017

Nowi policjanci w śląskim garnizonie. 6 trafi do Bielska-Białej

W poniedziałek śląski garnizon zasiliło 97 nowych policjantów, z których 6 będzie pełniło służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Już niebawem złożą oni ślubowanie i rozpoczną ponad półroczne szkolenie podstawowe. Po trwającym następnie blisko trzy miesiące procesie adaptacji w oddziałach prewencji, młodzi mundurowi trafią do swoich jednostek, gdzie będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

Przeszło 12-tysięczną armię mundurowych zatrudnionych w garnizonie śląskim - jednym z największych w kraju - zasiliło 97 nowych stróżów prawa. Wśród nowo przyjętych policjantów sześcioro z nich zasiliło szeregi bielskiego garnizonu. Żeby zostać policjantem, wszyscy z nich przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy.

W 2019 roku przyjęto do śląskiej policji już 434 nowych mundurowych. Kolejne przyjęcia planowane są w tym roku w listopadzie oraz grudniu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.