bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2019
  • wyświetleń: 2167

Niezależni.BB zadowoleni ze współpracy z prezydentem

20 listopada 2018 roku Niezależni.BB podpisali z Jarosławem Klimaszewskim porozumienie programowe. Radni klubu Niezależni.BB są zadowoleni z dotychczasowej współpracy z prezydentem miasta.

Konferencja Niezależnych.BB - 02.09.2019 · fot. bielsko.info


Na konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie stowarzyszenia, radny Tomasz Wawak zaznaczył, że miasto trzykrotnie zwiększyło fundusze antysmogowe i uruchomiło nowe programy do ochrony powietrza w mieście, przede wszystkim lokalnego programu osłonowego.

- Bielski program osłonowy kierowany jest do mieszkańców, których dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 2640 zł (w przypadku rodziny) lub 3505 zł (w przypadku gospodarstwa jednoosobowego). Poza dochodem wysokość pomocy uzależniona jest również od powierzchni lokalu mieszkaniowego. Wysokość świadczeń waha się w granicach od około 500 zł do ponad 1500 zł. Osoby niepełnosprawne uzyskują dofinansowanie na preferencyjnych warunkach. Dopłaty do rachunku uzyskać będzie można na okres 2 lat. Środki przelewane będą na konto operatora energii obsługującego dane gospodarstwo domowe. Do końca 2023 roku na program zaplanowano w budżecie miasta środki w wysokości blisko 15 mln zł, co może wesprzeć wymianę około 5,5 tysiąca pieców węglowych - poinformował radny Tomasz Wawak.

Niezależni.BB są zadowoleni z wydzielenia dodatkowych 100. tys złotych na każdą radę osiedla dla celów remontów infrastruktury drogowej. - Będziemy dążyli do tego, aby w przyszłości kwoty przeznaczone dla poszczególnych rad osiedli były dostosowane do wielkości dzielnic i liczby mieszkańców - mówił radny Jerzy Bauer.

Konferencja Niezależnych.BB - 02.09.2019
Konferencja Niezależnych.BB - 02.09.2019 · fot. bielsko.info


Za swój sukces Niezależni.BB uważają także wybory do rad osiedli. - Z naszej inicjatywy osiedla z najwyższą frekwencją otrzymały 1 mln zł do podziału. Na 30 osiedli w Bielsku-Białej aż 29 wybrało nowe rady. Ogólna frekwencja wyniosła 8,19%. Niezależni.BB przeprowadzili szkolenie dla kandydatów do rad osiedli, pomagając zwłaszcza tym osobom, które po raz pierwszy startowały w wyborach - zaznaczył przewodniczący Rady Miejskiej, Janusz Okrzesik.

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami walki o zachowanie drzew na terenie kolejowym w śródmieściu Bielska-Białej. Przypominamy, że Niezależni.BB w swoim programie proponują rozwiązanie systemowe, czyli powołanie Ogrodnika Miejskiego, którego zadaniem będzie koordynacja wszystkich działań w celu ochrony zieleni miejskiej.

Konferencja Niezależnych.BB - 02.09.2019
Konferencja Niezależnych.BB - 02.09.2019 · fot. bielsko.info


- Miło nam poinformować, że najbliższym czasie ten postulat zostanie spełniony i nastąpi ogłoszenie konkursu na stanowisko Ogrodnika Miejskiego - poinformowała radna Małgorzata Zarębska.

W najbliższych miesiącach radni z klubu Niezależnych.BB będą dążyli do realizacji kolejnych punktów, zawartych w porozumieniu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.