bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1815

Szkolenie z ratownictwa technicznego dla strażaków z woj. śląskiego

W dniach 26-30 sierpnia na terenie Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej zostało zorganizowane już po raz drugi w tym roku, szkolenie w zakresie ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy) w zakresie podstawowym dla liderów zmianowych.

Szkolenie strażaków z ratownictwa technicznego · fot. asp. Jakub Górny, KM PSP Bielsko-Biała


Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do prowadzenia działań z ratownictwa technicznego drogowego. Zajęcia obejmowały zarówno zagadnienia teoretyczne, jak również praktyczne.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia KW PSP w Katowicach. Kadrę dydaktyczną stanowili funkcjonariusze z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego z Bielska-Białej: asp. Paweł Hess, asp. Jakub Górny, mł.ogn. Mateusz Młynarczyk oraz asp. Adam Gawron z Ośrodka Szkolenia KW PSP w Katowicach.

W szkoleniu łącznie udział wzięło 24 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. śląskiego, którzy to powiększyli swoją wiedzę w zakresie taktyki organizacji i prowadzenia działań ratowniczych, zasad prawidłowego doboru i użycia sprzętu, sposobów dotarcia do poszkodowanego, a także zasad udzielania poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego.

Strażacy kierują podziękowania dla firm: P.H.U. Auto-Importer z Jasienicy, P.H.U. EUFORIA z Bestwiny oraz Mobil-Recykling z Bielska-Białej za dostarczenie pojazdów do ćwiczeń.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.