bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1225

W weekend na drogach można spotkać więcej policyjnych patroli

Rozpoczął się ostatni weekend tegorocznych wakacji. Mając na względzie zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym, od dziś od godziny 6.00 policjanci prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczny Weekend".

kontrola prędkości
fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci drogówki w całym kraju rozpoczynają ostatnie w te wakacje działania "Bezpieczny Weekend". Aż do niedzieli do godziny 22.00 na drogach w całym kraju należy się spodziewać większej ilość policjantów. Policyjne patrole usytuowane będą przede wszystkim na drogach krajowych, a także wjazdowych i wyjazdowych z miast. Funkcjonariusze będą czuwać nad przestrzeganiem przepisów, sprawdzą trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci podróżują zgodnie z przepisami. W razie konieczności zadbają o płynność ruchu.

Celem działań prowadzonych od 30 sierpnia do 2 września br. jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.