bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 632

Jak poprawić miejsce firmowej strony w rankingach Google? Na początek popracować nad SEO całego serwisu!

Materiał partnera:

Trudno przecenić wpływ najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie na to, jak zachowują się i jakie decyzje podejmują konsumenci. Stwierdzenie „Nie ma Cię w TOP 10 Google to tak, jakby Twojej firmy w ogóle nie było w sieci” kryje w sobie bardzo dużo prawdy. A żeby było jeszcze ciekawiej, to szansę przebicia się na szczyt ma praktycznie każdy. To SEO i wartościowy content mają dla organicznych wyników większe znaczenie niż wysokość budżetu na marketing internetowy. Z pomocą ekspertów z AFTERWEB pierwsze efekty staną się odczuwalne bardzo szybko.

SEO


Search Engine Optimization ma za zadanie ułatwić wyszukiwarce zrozumienie treści na stronieAlgorytmy Google'a podlegają mniej lub bardziej regularnym modyfikacjom. Kolejne aktualizacje mają sprawić, żeby wyszukiwarka jeszcze lepiej rozpoznawała, które serwisy z punktu widzenia użytkowników okażą się najbardziej przydatne. Mowa zarówno o poziomie zamieszczonych na stronach treści, jak też aspektów technicznych związanych z ich funkcjonowaniem. Jednym z takich czynników w zakresie SEO niewątpliwie będzie wyświetlanie się strony na ekranach różnej wielkości i rozdzielczości. Specjaliści od pozycjonowania z polskiej firmy AFTERWEB przypominają, iż od kilku lat za większą część ruchu w internecie odpowiadają użytkownicy urządzeń mobilnych. Dlatego też każda witryna powinna wykazywać się pełną responsywnością, czyli dostosowaniem układu oraz stylu do parametrów ekranu. Ze względu na prawdziwe zatrzęsienie rozmaitych sprzętów pozwalających na surfowanie po internecie, tworzenie wielu dedykowanych wersji mobilnych serwisu byłoby niezbyt rozsądne.

Specjaliści od SEO zadbają o to, żeby witryna Twojej firmy była przyjazna i czytelna dla użytkownikaKolejną rzeczą na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest optymalizacja istniejącej już treści. Trzeba pamiętać między innymi o nasyceniu tekstów słowami kluczowymi. Sztuczne upychanie ważnych dla pozycjonowania wyrażeń dokładnie w takiej formie, w jakich wpisują je do wyszukiwarki internauci, może się bardzo szybko zemścić. Roboty Google'a są w stanie rozpoznać, czy mają do czynienia z wartościowym materiałem, czy też z mało merytorycznym słowotokiem, obliczonym na zwiększenie liczby słów kluczowych. Kolejne frazy powinny pojawiać się naturalnie, nie razić użytkowników czytających wpis czy artykuł. Eksperci od SEO z agencji AFTERWEB podkreślają także znaczenie unikalności całego contentu. Jakiekolwiek plagiaty, tak samo zresztą jak kopiowanie własnych treści w kilku miejscach na witrynie, są absolutnie niedopuszczalne. Umiejętność ujęcia bliźniaczych tematów w inne zdania czy twórcza kreatywność okazują się niezwykle cenione przez Google.