bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 595

Cenne wskazówki jak tanio wynająć samochódMateriał partnera:

Z roku na rok rośnie w siłę rynek wypożyczalni samochodów. Dzięki dużej popularności tej usługi na polskim rynku widać coraz większą liczbę wypożyczalni aut. Jeżeli nie chcemy zostać w tyle, warto poświęcić moment i dowiedzieć się jak tanio wynająć samochód.

Cenne wskazówki jak tanio wynająć samochód
Duża liczba powstających wypożyczalni, powoduje, że usługa wynajmu jest znacznie tańsza niż jeszcze kilka lat temu. Spora konkurencja obliguje kolejne firmy do obniżania cen i oferowania klientowi wszelkich gratisów, promocji itp. Pomimo faktu, że ceny są bardzo atrakcyjne istnieją sposoby na to, aby na takiej usłudze zaoszczędzić.

Powstaje pytanie jak tanio wynająć samochód, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie sprawdzone wypożyczalnie takie jak wypożyczalnia aut w Poznaniu czy wypożyczalnia aut we Wrocławiu?


Pierwszym rozwiązaniem, które pomoże nam zaoszczędzić jest wypożyczenie samochodu na dłuższy okres. Warto pamiętać, że zawsze opłacalny finansowo jest wynajem samochodu na dłuższy okres. Finansowo bardziej się opłaca wynająć auto na cały miesiąc aniżeli wypożyczać go czterokrotnie po siedem dni. Im dłuższy okres wynajmu, tym niższa dzienna stawka za wypożyczenie samochodu. Jeżeli porównamy wynajem auta na tydzień i miesiąc, to w drugim przypadku dzienny koszt najmu może być niższy nawet o kilkadziesiąt złotych.


Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie jednego większego auta zamiast dwóch mniejszych. Jeżeli planujemy wyjazd wakacyjny czy inną podróż z udziałem rodziny lub znajomych, którym ze względu na ilość osób nie uda się komfortowo i zgodnie z prawem podróżować samochodem osobowym, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem busa. Obecnie wypożyczalnie samochodów pozwalają na długoterminowy wynajem aut tego segmentu. Z punktu widzenia finansów, wypożyczenie busa jest bardziej opłacalne od wynajmowania dwóch aut osobowych.Innym dobrym pomysłem na zaoszczędzenie przy wynajmie auta jest porównanie ofert wypożyczalni. Ważne, aby wynajem auta dobrze zaplanować. Kierowcy, którzy wiedzą, że auto będzie im potrzebne w danym terminie, mogą się do tego przygotować i znaleźć najlepszą ofertę najmu. Wystarczy przejrzeć ofertę wypożyczalni dostępnych w naszym miejscu zamieszkania. Dzięki temu łatwo można dostrzec duże różnice w cenie i warunkach wypożyczenia, np. kaucja, limit kilometrów i opłaty dodatkowe.Warto również zawracać uwagę na promocje wypożyczalni samochodów. Jedna z ciekawszych promocji dla klientów wypożyczających samochód posiada wypożyczalnia aut w Warszawie, która posiada również oddziały w kilku innych miastach - MobiCars. Promocja dotyczy wynajmu Skody Citigo na okres 3 miesięcy. Przy zapłacie z góry to koszt jedynie 3000 netto (3690 zł brutto). Przy klasycznym wynajmie miesiąc wypożyczenia Skody Citigo kosztuje 1470 zł brutto. W ciągu trzech miesięcy kierowca prywatny lub firma mogą liczyć na oszczędność rzędu blisko 1000 zł.Kolejną możliwością obniżenia ceny wynajmu samochodu jest posiadanie karty stałego klienta. Osoby prywatne, a przede wszystkim firmy często korzystające z usług wypożyczalni, mogą liczyć na Karty Stałego Klienta. Oczywiście do otrzymania Karty trzeba spełnić pewne warunki. We wspomnianej już wypożyczalni MobiCars warunkiem jest łączna kwota dotychczasowych bezszkodowych wynajmów, która musi wynosić nie mniej niż 3000 zł. Po otrzymaniu Karty samochód wynająć można z 10-procentową zniżką w dowolnym oddziale firmy.Warto również zawracać uwagę na miejsce, gdzie zlokalizowana jest wypożyczalnia. Zazwyczaj usługi w centrach miast są droższe niż te na obrzeżach. Chcąc oszczędzić na wynajmie, najlepiej poszukać sobie firmy wynajmującej samochody spoza centrum miasta. To samo tyczy się lotnisk i dworców. Wypożyczalnie samochodów dostarczają auta w miejsca wskazane przez klientów korzystających z ich usług, a więc o wskazanej przez klienta godzinie dostarczą je również na lotnisko i w każdy inny punkt miasta.

Z pewnością nie raz opisane powyżej wskazówki pozwolą nam zaoszczędzić sporo pieniędzy obniżając cenę wynajmu samochodu, a przecież właśnie o to zwykle chodzi każdemu klientowi.