bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6714

[ZDJĘCIA] Posłanka Mirosława Nykiel przedstawiła kandydatów do Sejmu

W środę o godzinie 11.00 na Rynku w Bielsku-Białej oficjalne zaprezentowano kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu nr 27. Poznaliśmy także kandydatów do Senatu w okręgach nr 78 i 79.

Konferencja Koalicji Obywatelskiej - 27.08.2019 · fot. bielsko.info


Posłanka Mirosława Nykiel krytycznie ocenia ostatnie cztery lata rządów w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości. - Trudno o inną ocenę niż katastrofa. To co zrobiono z konstytucją i wymiarem sprawiedliwości, ten hejt w ministerstwie sprawiedliwości. Od początku działania PiS-u były ukierunkowane na zniszczenie systemu praworządności w Polsce - mówiła Mirosława Nykiel.

Poseł Mirosław Suchoń z Nowoczesnej wskazał, że Prawo i Sprawiedliwość nie dotrzymało obietnicy wybudowania kilku ważnych dla regionu dróg. - Obwodnica Węgierskiej Górki - do dzisiaj nie rozstrzygnięto przetargu, droga ekspresowa S1 z Bielska-Białej do Mysłowic - do dzisiaj nie ogłoszono przetargu, Beskidzka Droga Integracyjna - pieniądze się nie znalazły. Nie realizują obietnic dla Podbeskidzia. Działania PiS-u są degenerujące dla naszego regionu - zaznaczył poseł Mirosław Suchoń.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Senatu, która z zawodu jest kardiologiem, poruszyła kwestię służby zdrowia. - Obiecano skrócenie kolejek do specjalistów i zwiększenie ilości specjalizacji. Wszyscy mówią, że zdrowie jest najważniejsze, ale nic nie zostało zmienione. Kolejki się wydłużyły. Ludzie w SOR-ach czekają po 10 godzin. Szpitale powiatowe się zamykają. Kandyduje do Senatu, żeby mieć swój mały wkład w pewne zmiany systemowe i wzrost nakładów na służbę zdrowia. Nie możemy leczyć tanio i dobrze - powiedziała Agnieszka Gorgoń-Komor, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Liderka listy KO do Sejmu w okręgu bielskim wierzy, że Koalicja Obywatelska wygra jesienne wybory. - Walczymy o zwycięstwo, więc jeśli do zdobycia jest 9 mandatów to chcemy 6. Realnie patrząc to 4 mandaty by nas na pewno satysfakcjonowały - oznajmiła Mirosława Nykiel

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu (okręg nr 27)

1. Mirosława Nykiel
2. Małgorzata Pępek
3. Mirosław Suchoń
4. Andrzej Molin
5. Edyta Glombek
6. Gabriela Lazarek
7. Dariusz Michasiów
8. Rafał Ryplewicz
9. Łukasz Giertler
10. Marcin Ślęk
11. Aleksandra Prochot-Karnaś
12. Jerzy Pijanowski
13. Karolina Krzyżak
14. Beata Łukowicz
15. Bogdan Desoń
16. Bronisław Jafernik
17. Dorota Piegzik-Izydorczyk
18. Maciej Tomczykiewicz


Kandydaci do Senatu

okręg nr 78 - Agnieszka Gorgoń-Komor
okręg nr 79 - Hubert Maślanka

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.