bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2019
  • 2 września 2019
  • wyświetleń: 12285

[WIDEO, ZDJĘCIA] W Komorowicach zrobili porządek przy schronie

W przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej mieszkańcy Komorowic uporządkowali teren schronu bojowego przy ulicy Poligonowej.Przez teren akcji przewinęło się ponad 60 osób. Nie sposób tu nie wspomnieć o liczącej blisko 30 osób Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej OSP Komorowice Śląskie, radnej Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Urszuli Szabli czy związanego od wielu lat z Komorowicami ks. Jacku Pędziwiatrze.

Po uporządkowaniu terenu wokół schronu, a także wnętrza bojowego bunkra, złożono wiązankę kwiatów i zamontowano przygotowana przez Stowarzyszenie Komorowice niewielką tabliczkę informacyjną.

Akcja sprzątania schronu bojowego w Komorowicach Śląskich - 31.08.2019 · fot. bielsko.info


Na koniec wydarzenia, po wspólnym ognisku, ks. Jacek Pędziwiatr opowiedział o historii żołnierzy 3. Pułku Strzelców Podhalańskich, którzy byli przydzieleni do obrony Bielska, a Dawid Mikołajczyk z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy zaprezentował umundurowanie i wyposażenie polskiego żołnierza II RP.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.