bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1380

Oszuści podają się za członków rodziny i próbują wyłudzić pieniądze

W regionie grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który pilnie potrzebuje pożyczyć dużej sumy pieniędzy. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

W czwartek do kilku mieszkańców regionu zadzwonili oszuści. W rozmowie telefonicznej podawali się za członka najbliższej rodziny, który pilnie potrzebuje pożyczyć dużą sumę pieniędzy. Na szczęście seniorzy wykazali się rozwagą i nie dali się nabrać oszustom. Ci najczęściej proszą o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policja ostrzega seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 33-812-12-55, 112 lub w dowolnym komisariacie.

Policjanci apelują o ostrożność: - Nadal przyjmujemy liczne zgłoszenia o oszustach, którzy podszywając się pod krewnych usiłują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, które mogą spowodować utratę znacznych kwot pieniędzy, a często nawet dorobku całego życia. Jeśli mamy wątpliwości z kim rozmawiamy - bądź zostaliśmy postawieni w kłopotliwej sytuacji - zasięgnijmy porady zaufanej osoby. Pamiętajmy, że oszust będzie starał się nas "zagadać". Jeżeli zauważymy, że ktoś chce nas oszukać, natychmiast informujmy policjantów. W ten sposób możemy uchronić siebie i inne osoby przed oszustami, którzy nie mają żadnych skrupułów, by podstępem odebrać nam pieniądze.

Mundurowi zwracają się także do członków rodzin osób starszych, dzieci, wnuczków, a także sąsiadów. Oni również mogą ustrzec swoich najbliższych przed przestępcami. - Reagujmy na obce osoby, które dzwonią do drzwi naszych starszych sąsiadów i prowadzą z nimi rozmowy. Opowiedzmy, jak działają oszuści, aby mieć pewność, że mama, babcia czy też starsza sąsiadka będą wiedziały, jak zareagować, kiedy zadzwoni do nich "daleki krewny" lub dawno niewidziany "wnuczek".

aka / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.