bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2256

Policjanci ujawnili 176 wykroczeń drogowych. Posypały się mandaty!

Bielscy stróże prawa wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej brali wczoraj udział w akcji śląskiej Policji pn. "Bezpieczne drogi regionu", skupiającej się na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sumie policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących samochodami i 5 nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubną rekordzistką okazała się 42-letnia bielszczanka, która kierowała osobowym Volkswagenem, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Kierującą osobowym Volkswagenem zauważyli inni kierowcy na ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej tuż przed godziną 21. Kobieta jechała od krawężnika do krawężnika i powodowała zagrożenia dla innych użytkowników drogi. Nie pozostali obojętni na jej ekscesy i powiadomili oficera dyżurnego bielskiej komendy. Kiedy zjechała na parking jednego ze sklepów, ujęli kompletnie pijaną kobietę, którą przekazali przybyłym na miejsce mundurowym z drogówki.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. 42-latka straciła prawo jazdy. Za przestępstwo, którego się dopuściła, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

Policjanci skontrolowali tego dnia ponad 200 kierujących. Ujawnili 176 wykroczeń przeciwko przepisom ruchu drogowego, na których sprawców nakładano mandaty karne i kierowano wniosku do sądu, a w uzasadnionych przypadkach stosowano środki oddziaływania wychowawczego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.