bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4098

Modernizacja basenu na os. Beskidzkim droższa niż zakładano

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na na modernizację basenu w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej przy ul. Sterniczej 4 w Bielsku-Białej. Wszystkie znacząco przekraczają kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na remont pływalni.

basen
Modernizacja basenu na os. Beskidzkim droższa niż zakładano · fot. canva.com


W marcu Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na remont basenu. W ramach inwestycji basen szkolny w ZSO im. Armii Krajowej ma zostać rozbudowany.

Przebudowa obejmuje wykonanie nadbudowy tarasu, zlokalizowanego nad piwnicą basenu, w celu powiększenia hali basenowej. Wyremontowana zostanie żelbetowa niecka basenowa, w której zainstalowana zostanie niecka ze stali nierdzewnej.

Na terenie basenu zostanie zainstalowana wanna jacuzzi. Wyremontowane zostaną pomieszczenia hali basenowej i pomieszczeń pomocniczych: węzłów szatniowo-sanitarnych, przebieralni, pomieszczeń ratowników i porządkowych, magazynu sprzętu basenowego, pomieszczeń podbasenia służących do obsługi i technologii basenu.

8 sierpnia nastąpiło otwarcie ofert. Zainteresowanie wykonaniem inwestycji wyraziły trzy firmy. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Beskid (7,68 mln zł). Spółka Intravi z Żywca wyceniła przebudowę basenu na kwotę 9,12 mln zł. Trzecia oferta, złożona przez konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur - Firma Budowlana Mazur, opiewa na kwotę 11,2 mln zł.

Wszystkie oferty znacząco przekraczają kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Szacowano, że inwestycja pochłonie 5,5 mln złotych.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.