bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 968

DJ kontra zespół na wesele. Plusy i minusy obu opcji

Materiał partnera:

Trudno sobie wyobrazić udaną zabawę weselną bez muzyki. O jej zapewnienie najczęściej dba DJ lub zespół weselny. Wielu przyszłych nowożeńców zastanawia się, którą z tych dwóch opcji wybrać oraz kto lepiej sprawdza się na zabawie weselnej - DJ grający muzykę z płyt czy kapela weselna występująca na żywo? Jakie są plusy i minusy obu tych rozwiązań?

DJ kontra zespół na wesele. Plusy i minusy


DJ na wesele. Dlaczego warto go wybrać?Odpowiednio dobrana muzyka na weselu to klucz do udanej zabawy. Według polskiej tradycji, której nadal hołduje większość nowożeńców, wesele powinno być huczną zabawą trwającą do białego rana. Nie może więc na niej zabraknąć dobrej muzyki, którą może zapewnić profesjonalny DJ. Jego zadaniem jest puszczanie wybranych kawałków z płyt oraz angażowanie gości do wspólnej zabawy.

Ze względu na specyfikę swojej pracy, DJ może idealnie dostosować swój repertuar do wymagań muzycznych nowożeńców i ich gości, a wybór granych przez niego utworów jest praktycznie nieograniczony. Pozwala to nowożeńcom na stworzenie własnej playlisty utworów, które chcieliby usłyszeć oraz gwarantuje świetną zabawę przy znanych i lubianych przez wszystkich dźwiękach. Zabawę weselną można także urozmaicić pozwalając gościom na zamawianie utworów w jej trakcie.

Honorarium DJ-a jest z reguły niższe niż koszt wynajęcia zespołu na wesele, co czyni go idealnym wyborem dla par o ograniczonym budżecie ślubnym. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszyscy lubią muzykę graną z płyt. Zwłaszcza starsi członkowie naszych rodzin mogą być nieco zawiedzeni faktem, że na naszym weselu nie wystąpi tradycyjna kapela weselna. Dobrze wybrany DJ, który będzie umiał zadbać o dobrą zabawę, powinien jednak bez większego problemu sprostać oczekiwaniom wszystkich weselników.

Zespół na wesele. Plusy i minusy zaangażowania kapeli weselnejNajwiększym atutem przemawiającym za wyborem zespołu na wesele jest granie przez niego muzyki na żywo. Dzięki temu znane i lubiane przez kolejne pokolenia hity nabierają zupełnie nowego wydźwięku, a wesele ma zapewniony wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Zespół na wesele jest więc z pewnością doskonałym wyborem dla par, które kochają muzykę wykonywaną na żywo oraz chcą nadać swojej zabawie wyjątkową oprawę.

Zespół weselny z pewnością bardziej przypadnie do gustu starszym osobom, które preferują muzykę graną na żywo. Młodzi z kolei będą mieli okazję spróbować czego zupełnie nowego oraz docenić jakość występów na żywo. Zadaniem kapeli weselnej jest bowiem nie tylko granie i śpiewanie, ale także kompleksowe prowadzenie zabawy weselnej, w tym zachęcanie gości do tańca i brania udziału w zabawach, wchodzenie z nimi w interakcje oraz dbanie o dobre samopoczucie i zaangażowanie w zabawę wszystkich weselników.

Zespół na wesele posiada jedną zasadniczą wadę - z reguły jest znacznie droższy w wynajęciu od DJ-a. Dobra kapela, która będzie w stanie zadbać o każdy aspekt zabawy weselnej powinna bowiem liczyć co najmniej 3 członków, co wpływa na wysokość jej honorarium. Pary, które chcą, aby ich wesele uświetnił występ zespołu muszą więc liczyć się z wydatkiem od 1000 do nawet kilkunastu tysięcy złotych za wieczór. Na koszt wynajęcia zespołu wpływają takie czynniki, jak m. in. jego liczebność, miejsce działalności, doświadczenie oraz czas trwania zabawy.