bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2019
  • 27 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 15784

[WIDEO] Wyjątkowy pociąg jeździł po torach Podbeskidzia

W niedzielę i poniedziałek z peronu stacji w Bielsku-Białej odjeżdżał pociąg retro, zestawiony z wagonów pasażerskich z lat 70-tych i 80-tych XX wieku oraz wagonu barowego WARS.Mieszkańcy Bielska-Białej i regionu mogli skorzystać z kilku połączeń. W niedzielę 25 sierpnia pociąg retro "Szyndzielnia" kursował na trasie Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała Główna - Czechowice-Dziedzice.

Dzień później, w poniedziałek 26 sierpnia, pociąg "Bystry" zrobił krótką trasę z Bielska-Białej do Wilkowic i z powrotem. Później skład retro odjechał z bielskiej stacji w kierunku Krakowa.

pociąg retro
fot. bielsko.info


W składzie pociągu użyto wagony w historycznym oliwkowym malowaniu. Wszystkie wagony pochodzą z lat 70- tych i 80-tych - skład pod względem typu taboru odpowiada realiom pociągów sprzed 40 lat. Wagony ciągnęła ponad 40-letnia lokomotywa spalinowa SU42.

Przejazd zorganizowała Turystyka Kolejowa turkol.pl z siedzibą w Poznaniu.

Zapis relacji na żywo:

Loading...

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.