bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2488

[ZDJĘCIA] Trwa montaż parkomatów. Będą działać od września

W Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej rozpoczął się montaż 55 nowoczesnych parkomatów solarnych, które zaczną funkcjonować z początkiem września.

Trwa montaż parkomatów. Będą działać od września · fot. MZD Bielsko-Biała


Parkomaty wyposażone są m.in. w 7 calowy kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, czytnik kart bankomatowych (stykowych i bezstykowych), skaner kodów kreskowych QR (ułatwiający dokonywanie transakcji). Urządzenia zasilane są autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej oraz akumulatora.

Od września kierowcy będą zobowiązani do wnoszenia opłaty w parkomacie za postój - niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu, bądź za pomocą aplikacji mobilnej. Kierowcy, którzy nie uiszczą opłaty za postój - nie będą już mogli zrobić tego w terminie 14 dni (jak było to do tej pory). Naliczenie opłaty dodatkowej przez kontrolera nastąpi niezwłocznie po stwierdzeniu faktu postoju pojazdu bez wniesionej opłaty parkingowej. Ponadto nie będzie możliwe dokonywanie opłaty za parkowanie u inkasentów parkingowych, przelewem bankowym bądź w kasie MZD. Parkomaty zostają także zaprogramowane do prezentacji informacji turystycznej (o atrakcjach Bielska-Białej).

W celu wnoszenia opłat parkingowych zachęca się kierowców do korzystania z aplikacji mobilnych SkyCash oraz moBILET oraz płatności BLIK.

Zmianie nie ulega obszar SPP, wysokość obowiązujących stawek opłat za parkowanie, czy też wysokość opłaty dodatkowej (50 zł) oraz cena abonamentów.

Wszystkie informacje związane z wprowadzanymi zmianami znaleźć można na stronie internetowej www.parkowaniebielsko.pl Znajduje się tam także instrukcja obsługi nowych parkomatów oraz mapa z ich lokalizacjami w obrębie SPP - zapraszamy do zapoznania się z nowym systemem.

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.