bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2019
  • 20 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6927

Bielszczanie powołani do kadry. Zbiera pieniądze na lot do Chile

Eliza Gaweł i Mikołaj Dobrzyński z Bielska-Białej, zawodnicy klubu karate Atemi Bielsko-Biała, zostali powołani do reprezentowania Polskiej Unii Karate podczas Mistrzostwa Świata w Chile. Niestety Ministerstwo Sportu nie dotuje uprawianego przez bielszczan sportu, przez co oboje muszą sami pokryć wyjazdu na mistrzostwa.

eliza gaweł
Eliza Gaweł · fot. polish-open.com


Eliza Gaweł jest wielokrotną Mistrzynią Polski, medalistką Mistrzostw Europy w karate WKF oraz medalistką Mistrzostw Świata w stylu walki shotokan. Dodatkowo studiuje na AWF Katowice na dwóch kierunkach: wychowanie fizyczne i sport.

- Kilka dni temu otrzymałam wspaniałą wiadomość o powołaniu na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbywają się w Ameryce Południowej, w Santiago de Chile. Jednakże, z przyczyn ode mnie niezależnych, w tym roku mój sport nie jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w związku z czym koszt pokrycia wyjazdu spoczywa na zawodniku. Został on wyceniony na 5500 zł. Jest to dla mnie ogromna kwota, którą muszę zebrać w bardzo krótkim czasie - informuje bielszczanka.

Eliza Gaweł zaznacza, że nie jest jej łatwo prosić o pomoc, ale nie ma innego wyjścia, gdyż koszty przerosły jej możliwości finansowe. - Będę niezmiernie wdzięczna za każdą wpłaconą złotówkę lub udostępnienie. To dla mnie ogromne wsparcie, za które już teraz serdecznie każdej osobie dziękuję - dodaje Eliza Gaweł.Okazuje się, że Eliza Gaweł nie jest jedyną bielszczanką, która otrzymała powołanie na mistrzostwa. Do Chile wybierają się także inni zawodincy Atemi Bielsko-Biała: Joanna Janota i Mikołaj Dobrzyński. Zachęcamy do wsparcia karateki z Bielska-Białej, który podobnie jak Eliza Gaweł założył zbiórkę w sieci.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.