bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4035

[ZDJĘCIA] Policjanci zatrzymywali samochody przed szlabanem

Bielscy policjanci włączyli się do działań Polskich Linii Kolejowych "Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko". Ich celem jest kontrola w rejonie przejazdów oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych oraz na tzw. "dzikich przejściach".

Policjanci zatrzymywali samochody przed szlabanem - 16.08.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


W czasie działań zorganizowanych przez Polskie Linie Kolejowe, policjanci bielskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami SOK i pracownikami kolei, podnosili świadomość uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw. "dzikich przejściach".

Piątkowa akcja prowadzona była w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Orzeszkowej w Czechowicach-Dziedzicach. Funkcjonariusze apelowali do kierujących, rowerzystów i pieszych, przypominając, że nie należy poruszać się po torowisku, licząc na to, że "może uda się zdążyć" przed pociągiem.

Droga hamowania pociągu jest około 13 razy dłuższa niż droga hamowania samochodu. Na osobówkę uderzoną przez pędzący pociąg działają podobne siły jak na aluminiową puszkę potrąconą przez samochód. To pokazuje jakie szanse w zderzeniu z pociągiem ma użytkownik drogi, który lekceważy przepisy.

Nierozważne zachowanie kierujących i pieszych na torowisku kończy się ukaraniem mandatem albo skierowaniem wniosku do sądu. Jednak konsekwencje tego zachowania mogą nieść z sobą jeszcze inne, tragiczne skutki. Dlatego po raz kolejny przypominamy podstawowe zasady i przepisy związane z poruszaniem się w obrębie przejazdów kolejowych.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.