bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2203

Kolejna bielszczanka ukończyła 100 lat. Życzenia od przewodniczącego

10 sierpnia 100 lat ukończyła pani Maria Szczerbowska. Z tej okazji 12 sierpnia przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik i dyrektor Biura Rady Miejskiej Danuta Brejdak złożyli jubilatce wizytę, przekazując gratulacje w imieniu władz miasta i własnym oraz najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

urodziny
Przewodniczący Rady Miejskiej wręczył jubilatce bukiet kwiatów · fot. UM Bielsko-Biała


Maria Szczerbowska z domu Lenczewska urodziła się 10 sierpnia 1919 roku w Wołominie pod Warszawą, gdzie spędziła swoje dzieciństwo i młodość. Wcześnie straciła matkę. Na początku II wojny światowej wraz z mężem i starszą córką została wywieziona z Warszawy na roboty do Niemiec. Do Polski powrócili w 1947 roku i zamieszkali w Komorowicach.

Po śmierci męża, po kilku latach, ponownie wyszła za mąż i urodziła jeszcze dwóch synów. W latach siedemdziesiątych przeprowadziła się na osiedle Złote Łany. Pracowała przez kilkadziesiąt lat w bielskich zakładach, m.in. w FSM , Befado, Społem. Żmudnie, z uporem i konsekwencją pokonywała codzienne trudy. Skromny budżet łatała warzywami z przydomowego ogródka, jajkami od hodowanych kur. Dzieciom, a później wnukom okazywała serdeczność, ale i wpajała zasady.

Pogodne podejście do życia, uśmiech, dobre relacje z rodziną, sąsiadami, współpracownikami i solidność ułatwiały jej życie. Dziś ma ośmioro wnuków, jedenaścioro prawnuków, czworo praprawnuków.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.