bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5562

Koleje Śląskie zawiodły. Na defiladę jak sardynki w puszce

Wczoraj w Katowicach odbyła się defilada wojskowa z okazji Święta Wojska Polskiego. Koleje Śląskie zorganizowały tego dnia bezpłatny dojazd do Katowic. Niestety przewoźnik nie stanął na wysokości zadania.

koleje śląskie
Koleje Śląskie zawiodły. Na defiladę jak sardynki w puszce · fot. Wiesław


Zainteresowanie defiladą "Wierni Polsce" było ogromne. Przejazd wojskowej kolumny chcieli obejrzeć na tylko mieszkańcy Katowic i Górnego Śląska, ale także przybysze z innych regionów województwa śląskiego.

Bezpłatny dojazd do Katowic zorganizowały Koleje Śląskie. Niestety przewoźnik źle oszacował potencjalne zainteresowanie wojskową paradą. Dochodziło do sytuacji, że podróżni nie mogli wejść do pociągów, gdyż składy były przepełnione już wjeżdżając na stację.

- Z kierunku Bielska-Białej i Tychów nie popisaliście. Krótkie składy - żenada i brak organizacji logistycznej. Kto za ten bajzel odpowiada, do zwolnienia - napisał na oficjalnym fanpage'u Kolei Śląskich jeden z podróżnych.

- No to koleje poległy na całej linii. Pierwszy raz od siedmiu lat chciałbym pojechać pociągiem z rodziną. Chciałem nie dlatego, że za darmo (stać mnie na bilety), ale dlatego, że uznaliśmy, że to najbardziej optymalne rozwiązanie - uważa pan Grzegorz.

Szacuje się, że wczoraj do Katowic pociągami Kolei Śląskich przyjechało około 60 tys. osób. Przewoźnik zapewnia, że wczoraj jeździły wszystkie składy Kolei Śląskich, łącznie z rezerwowymi oraz dodatkową zastępczą komunikacją autobusową.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.