bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3099

[ZDJĘCIA, WIDEO] Pątnicy z naszej diecezji dotarli do Jasnej Góry

Na Jasną Górę w 28. pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej pod szczyt jasnogórski w niedzielę, 11 sierpnia, wkroczyło 2 461 pątników. Tradycyjnie wyruszyli z pięciu miast: 6 sierpnia z Andrychowa, Bielska-Białej i Cieszyna, a 7 sierpnia z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia. Z Andrychowa wyruszyła także jedna, licząca 124 uczestników, grupa rowerowa. W zależności od miejsca wyjścia pątnicy pokonali 150-170 km w ciągu 5-6 dni.

Pątnicy z diecezji dotarli do Jasnej Góry - 11.08.2019 · fot. Biuro Prasowe Jasnej Góry


Pielgrzymowali pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha idziemy do Matki". Kierownikiem pielgrzymki był ks. Damian Koryciński. W pątniczej posłudze wspierało go 25 księży, 7 kleryków oraz 6 sióstr zakonnych. Najmłodszą pątniczką była 3,5 miesięczna Zuzia, najstarszym pątnikiem 86-letni Mieczysław, który pieszo pokonał całą trasę.

U stóp Jasnej Góry pielgrzymów witał bp Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. Duchowny przyznał, że zawsze przybywa na Jasną Górę w dniu powitania pątników z uczuciem radości i spełnionych nadziei”. - Chociaż wiem, że trud pielgrzymów, którzy pokonywali trasę przez pięć ostatnich dni, był znaczny - dodał bp Greger w rozmowie z Biurem Prasowym Jasnej Góry.Od kilku lat w prowadzonej przez salwatorianów grupie św. Kingi licznie pielgrzymują Węgrzy. Grupę w ich ojczystym języku powitał przeor Jasnej Gry o. Marian Waligóra.

O godz. 13.30 rozpoczęła się Msza św. na zakończenie pielgrzymki pod przewodnictwem i z homilią bpa Piotra Gregera. Słowa powitania w imieniu ojców i braci paulinów wypowiedział o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.