bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1937

Umowa na modernizację BCO - Szpitala Miejskiego podpisana

9 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej została podpisana umowa dotycząca modernizacji Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego. Podpisy pod nią złożyli prezydent Jarosław Klimaszewski oraz Marcin Śniegowski reprezentujący wykonawcę - konsorcjum firm, którego liderem jest Alstal Grupa Budowlana z Jacewa.

umowa
Umowa na modernizację BCO - Szpitala Miejskiego podpisana · fot. UM Bielsko-Biała


Modernizacja BCO-SM to największa i najważniejsza inwestycja w zakresie opieki zdrowotnej. Kwota kontraktu to ponad 73 mln zł. Czas realizacji to około 23 miesiące.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje m.in.: rozbudowę budynku szpitalnego o 5-kondygnacyjny segment, połączenie z istniejącymi budynkami, przebudowę strefy wejściowej budynku głównego czy przebudowę dróg i parkingów wewnętrznych. Łączna powierzchnia użytkowa nowego segmentu to 4 658,96 m2. W przyziemiu znajdować się będą Zakład Terapii Izotopowej oraz pracownia rezonansu magnetycznego. Na parterze zostaną rozlokowane pozostałe pracownie Zakładu Diagnostyki Obrazowej (RTG, USG, mammografii, TK), pracownia biopsji stereotaktycznej, izba przyjęć wraz z pomieszczeniem rejestracji i statystyki medycznej.

Na I p. i II p. mieścić się będą odziały łóżkowe w ramach Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej oraz Ginekologii Onkologicznej. Na III p. zlokalizowany będzie blok operacyjny z 4 salami i salą wybudzeń. Na poddaszu przewidziana jest przestrzeń instalacyjna, która lokalizować będzie urządzenia techniczne obsługujące budynek. W ramach inwestycji planowane jest zastosowanie rozwiązań OZE (obiekty będą wyposażone w instalację fotowoltaiczną i trigeneracji, które wpłyną na zmniejszenie energii pobieranej z sieci elektroenergetycznej).

szpital miejski
fot. sid - bielsko.info


Całkowita kwota inwestycji bez wyposażenia obiektu wynosi ok. 104 mln zł, z czego ok. 76 mln zł to dofinansowanie ze środków unijnych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.