bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1072

Obsługa logistyczna w sklepach internetowych - na co zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Decyzja o założeniu sklepu internetowego często jest podejmowana dość impulsywnie i bez większego planu. Wielu osobom wydaje się, że do sukcesu takiego sklepu wystarczy tylko platforma zakupowa, oprogramowanie sklepu i wykupiona domena. Okazuje się jednak, że nawet najbardziej dopracowany biznesplan może nie mieć racji bytu, jeżeli nie idzie za nim skrupulatnie zaplanowana obsługa logistyczna. Co powinieneś o niej wiedzieć i jakich błędów nie możesz popełnić, jeżeli zależy Ci na płynnej obsłudze logistycznej w Twoim sklepie internetowym?

Obsługa logistyczna w sklepach internetowych


Obsługa logistyczna w sklepach internetowych - co musisz wiedzieć?Zanim przemyślisz kwestie asortymentu czy akcji promocyjnych, zastanów się, do jakiego poziomu jesteś w stanie udźwignąć kwestie logistyczne - zauważa nasz rozmówca z firmy Colory.pl. Czy dysponujesz dużą powierzchnią, którą można wykorzystać do magazynowania, pakowania i przechowywania paczek, które mają być nadawane? Jeżeli nie masz takiej powierzchni, to czy jesteś w stanie ją wynająć? Dla wielu początkujących przedsiębiorców może być to bariera nie do pokonania i powód, dla jakiego porzucą swoje marzenia o założeniu sklepu internetowego.

Rzeczywiście, w ferworze przygotowań i planowania często pomijane są kwestie logistyki, które są niezwykle istotne w całym procesie obsługi klienta. Okazuje się jednak, że nawet jeżeli nie dysponujesz miejscem na przechowywanie towaru lub nie jesteś w stanie zaaranżować sobie mini centrum logistycznego, nadal możesz założyć sklep internetowy i odnieść sukces! Usługi logistyczne dla sklepów internetowych, organizowane przez podmioty zewnętrzne, stają się bowiem coraz bardziej popularnym rozwiązaniem potrzeb aspirujących przedsiębiorców.

Obsługa logistyczna w sklepach internetowych z zewnętrznym partneremZewnętrzne platformy mogą odciążyć potencjalnego przedsiębiorcę od zmartwień związanych z całą logistyką - począwszy od kwestii magazynowania, poprzez przemetkowanie, pakowanie i wysyłkę. Takie platformy odpowiadają także całościowo za obsługę klienta: zajmują się nim zarówno przed jego, jak i po procesie zakupowym. Przeprowadzają przez zakup i opiekują się po sprzedaży. Mogą także wziąć na siebie mniej przyjemne procesy obsługi klienta, takie jak zarządzanie skargami, zwrotami i reklamacjami. Po stronie właściciela sklepu internetowego są kwestie promocji i zarządzania marketingiem. Oznacza to, że oczywiście ciąży na nim presja sukcesu całego sklepu internetowego, ale przynajmniej nie musi odpowiadać za trudną logistykę, zostawiając ją w rękach specjalistów.

Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? To zdecydowane ułatwienie prowadzenia biznesu szczególnie dla tych osób, które nie mają wielkiego doświadczenia z zarządzaniem czy logistyką, ale odznaczają się kreatywnością czy świetnym pomysłem na niszowy sklep internetowy, który z pewnością będzie sukcesem. Innym powodem, dla jakiego rozważenie takiego rozwiązania może być dobrym pomysłem, jest oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy, które trzeba byłoby poświęcić na zbudowanie i zarządzanie własnym centrum logistycznym, zawarcie preferencyjnych umów z kurierami czy szybkie pakowanie zakupipnych produktów. Żaden klient nie lubi bowiem czekać na swoją przesyłkę dłużej, niż to potrzebne.

Obsługa logistyczna w sklepach internetowych to ciężki orzech do zgryzienia, szczególnie, jeśli mamy na głowie wiele innych zadań. Warto rozważyć outsourcing tych procesów i zaufanie specjalistom, którzy mogą widocznie odciążyć biznes… i jego właściciela.