bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6772

IV etap Tour de Pologne skrócony. Kolarze uczcili śmierć Belga

IV etap Tour de Pologne Jaworzno - Śląskie, Kocierz rozpoczął się w atmosferze żałoby po tragicznej śmierci Bjorga Lambrechta. Etap miał charakter neutralny i został skrócony - w hołdzie zmarłemu zawodnikowi.

IV etap Tour de Pologne w Wilamowicach - 6.08.2019 · fot. sid / bielsko.info


Na 48 kilometrze trasy trzeciego etapu Tour de Pologne kolarz zjechał z drogi i w wyniku upadku odniósł bardzo poważne obrażenia. Ratownicy pogotowia zapewnili natychmiastową reanimację zawodnika i transport do Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku. Tam lekarze podjęli dalsze intensywne działania, jednak obrażenia kolarza okazały się zbyt poważne.

IV etap Tour de Pologne - 06.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter


- Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek - powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne był zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbyła się jedna.

new, BM, sid / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.