bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1098

Jaki laptop dla studenta?

Materiał partnera:

Mobilny komputer jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia osób kształcących się na uczelniach. Korzystają z nich zarówno studenci politechnik, jak i uniwersytetów. Jedną z najważniejszych zalet laptopów jest niska waga i kompaktowe rozmiary, które gwarantują pełną mobilność urządzenia. W zależności od preferencji i budżetu konkretnego użytkownika, na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli różniących się od siebie m.in. parametrami technicznymi, a co za tym idzie wydajnością.

Jaki laptop dla studenta?


Budżetowe laptopy dla studentówW przypadku gdy mobilny komputer będzie wykorzystywany głównie do przeglądania Internetu, tworzenia dokumentów tekstowych, prezentacji oraz pracy w niewymagających dużej mocy obliczeniowej programach, warto zastanowić się nad zakupem podstawowych egzemplarzy, charakteryzujących się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości i wydajności.

Jaki laptop dla studenta?


  • Lenovo MIIX 320-10ICR 80XF00JLPB - to jeden z najbardziej popularnych modeli budżetowych, które idealnie nadają się do podstawowych zastosowań. Jego główną zaletą jest możliwość odłączenia monitora od klawiatury, wówczas pełni on funkcję tabletu. Matryca o przekątnej 10,1 cala wykonana w technologii IPS, gwarantuje żywe i nasycone kolory, a 4 GB pamięci operacyjnej RAM zapewnia płynną pracę urządzenia.
  • Laptop Fujitsu Lifebook E548 S26391-K475-V100 - jest wyposażony w matrycę o wielkości 14 cali i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, wykonanej w technologii IPS. Zastosowanie wydajnego procesora Intel Core i5-7300U rozpędzającego się maksymalnie do 3,5 GHz, zapewnia stabilne działanie systemu.
  • Laptop Microsoft Surface 128GB EUS-00018 EUS-00018 - to niezwykle lekki i kompaktowy sprzęt wyposażony w bardzo szybki dysk SSD, charakteryzujący się znacznie większą wydajnością i dłuższą żywotnością niż standardowe dyski talerzowe HDD. Zastosowanie 8 GB pamięci operacyjnej RAM zapewnia płynne używanie kilku aplikacji jednocześnie.


Laptopy dla bardziej wymagających studentówOsoby, które szukają bardziej uniwersalnego urządzenia, charakteryzującego się szeroką funkcjonalnością, powinny rozważyć zakup jednego z poniższych modeli. Tego typu laptopy, oprócz podstawowych funkcji, mogą być przeznaczone np. do grania lub obróbki zdjęć.

  • Lenovo YOGA 730-15IKB 81CU006GPB Core i5-8250U - jest wyposażony w dużą matrycę o przekątnej 15,6 cala, która umożliwia m.in. komfortowe oglądanie filmów. Zastosowanie karty graficznej NVIDIA® GeForce GTX 1050M pozwala na uruchomienie nawet wymagających gier, a 8 GB wbudowanej pamięci operacyjnej RAM zapewnia płynną pracę nawet pod dużym obciążeniem. Dostęp do laptopa można zabezpieczyć za pomocą czytnika linii papilarnych, a interfejsy typu Thunderbolt, USB typu C oraz USB 3.1 gwarantują błyskawiczny transfer danych.
  • Apple MacBook Air MREA2ZE - jest szczególnie polecany dla fanów systemu macOS. Sprzęt wyróżnia się nowoczesnym designem i minimalistycznym wzornictwem. Ten funkcjonalny laptop jest wyposażony w niezwykle wydajną baterię litowo-polimerową, która w zależności od użytkowania, wytrzymuje nawet 13 godzin na jednym ładowaniu.
  • Laptop Huawei MateBook X Pro 53010CAJ - wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością, którą zawdzięcza m.in. procesorowi Intel Core i7-855OU, rozpędzającemu się maksymalnie do 4 GHz oraz 16 GB wbudowanej pamięci operacyjnej RAM. Kolejną zaletą opisywanego modelu jest niezwykle szybki dysk SSD o pojemności aż 512 GB. Laptop został wyposażony we wszystkie najpopularniejsze złącza, takie jak Thunderbolt, USB typu C oraz USB 3.0. Ponadto matryca o wielkości 13,9 cala oferuje rozdzielczość na poziomie 3000 x 2000 pikseli, dzięki czemu wyświetlany obraz jest niezwykle wyraźny i szczegółowy.