bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2019
  • 21 września 2019
  • wyświetleń: 6792

Biegniemy z Mają dla Zuzi i Zuzi! Dziewczynki potrzebują wsparcia

Za nami:

„Biegniemy z Mają dla …” to bieg charytatywny organizowany co roku w Bielsku-Białej. Celem Biegu jest okazanie wsparcia oraz zbiórka pieniężna na rzecz dziecka z chorobą nowotworową z naszego regionu. W tym roku pobiegniemy dla dwóch 4-letnich dziewczynek z Bielska-Białej: Zuzi Wach i Zuzi Szymańskiej. Bieg odbędzie się 21 września o godz. 11:00.

Biegniemy z Mają dla Zuzi i Zuzi


Za zbiórkę pieniężną podczas trwania biegu odpowiada współorganizator wydarzenia - Fundacja Iskierka, która obejmuje swoim patronatem dzieci ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Dzięki wsparciu licznych sponsorów uczestnictwo w Biegu jest darmowe, a uczestnicy zamiast wpisowego wrzucają dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczana na jest na wsparcie leczenia klinicznego chorego dziecka.

Pierwsza edycja biegu „Biegniemy dla Mai” miała miejsce 23 listopada 2014 roku. Zorganizowała ją grupa przyjaciół rodziców 4-letniej wówczas Mai, u której wykryto nowotwór złośliwy. - Niespodziewanie duża frekwencja (ok. 1500 osób) oraz pozytywny odzew w środowisku biegaczy sprawiły, iż zdecydowaliśmy się tę wspaniałą akcję kontynuować i pomagać kolejnym, leczonym onkologicznie dzieciom - mówią organizatorzy.

W tym roku odbędzie się już szósta edycja biegu. Bieg każdorazowo gromadzi ponad 1000 uczestników - zarówno dorosłych jak i dzieci. Podobnie jak w poprzednich latach biegacze spotykają się w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Trasa biegu to tzw. pętla nad Zaporą w Wapienicy. Trasa przebiega w całości na terenie Nadleśnictwa Bielsko, które co roku obejmuje bieg Patronatem Honorowym. Ze względu na charakter biegu, nie ma pomiaru czasu, klasyfikacji końcowej ani limitów czasowych. Każda forma pokonania trasy jest możliwa: bieg, marsz, marsz Nordic Walking.

Na wydarzeniu gromadzą się co roku zarówno doświadczeni biegacze oraz osoby, które po raz pierwszy mierzą się z trudem pokonania tak długiego dystansu. Poza Biegiem Głównym odbywa się także Bieg Rodzinny na dystansie 2,5 km. W Biegu Rodzinnym startują często całe rodziny - dozwolony jest start z wózkiem dziecięcym oraz czworonożni „zawodnicy”.

Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć dziewczynki. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego Zuzi Wach i Zuzi Szymańskiej.

Od piątku (20 września) zapisy możliwe tylko w dniu biegu w Biurze Biegu w godzinach 8:00 - 10:00. Regulamin biegu dostępny jest pod adresem: drive.google.com/open?id=1tXq-N_ZPzI7U4EX1eCzY6Tk4HLIxjwwh

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.