bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2019
  • 10 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1529

Zbiórka żywności dla osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych

Za nami:

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany informuje, że w sobotę, 10 sierpnia w hipermarkecie Auchan przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421 w Bielsku-Białej, odbędzie się zbiórka żywności.

- Zbiórki w okresach przedświątecznych są z reguły bardzo skuteczne i owocne - większość osób chętnie dzieli się z potrzebującymi zwłaszcza w tym czasie. Mamy nadzieję, że brak świątecznego klimatu, tej wyjątkowej otoczki, która wyzwala w nas naturalną chęć dzielenia się z innymi, nie będzie przeszkodą i uda nam się zebrać pokaźną ilość żywności - mówią organizatorzy akcji. - W naszej codziennej pracy widzimy, że nasi starsi podopieczni wdzięczni są za pomoc również w okresach pomiędzy świętami, kiedy trudniej o zorganizowane wsparcie dla tych osób a potrzeby są również bardzo duże.

Akcja będzie prowadzona przez wolontariuszy i sympatyków Fundacji - osoby o dużej wrażliwości na niedolę osób słabszych, starszych, schorowanych, nie radzących sobie samodzielnie z życiowymi problemami. Są to wolontariusze z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnymi pasjami życiowymi. Łączy ich wspólna sprawa - chęć działania na rzecz osób potrzebujących pomocy. Na zbiórce spotkacie uczniów szkół średnich, emerytów, rencistów, przedstawicieli różnych zawodów - co znamienne, pracujących również w zawodach służebnych wobec ludzi, jak strażak, opiekunka w domu opieki, bibliotekarka organizująca zajęcia dla dzieci, przedszkolanka. Niektórzy z nich są wolontariuszami w wolontariacie stałym - opiekują się starszą osobą regularnie, a niektórzy pomagają akcyjnie, przy jednorazowych przedsięwzięciach wymagających zaangażowania większej grupy aktywistów. Pomagają, bo lubią pomagać.

Apelujemy również do Państwa - każdy może pomóc, wystarczy kupić jeden bądź kilka produktów więcej i przekazać je wolontariuszom, którzy będą czekać przy specjalnie oznakowanych koszach w okolicach sklepowych kas. Dzięki zebranym artykułom organizatorzy zbiórki przygotują paczki żywnościowe dla podopiecznych Fundacji - seniorów, osób samotnych i schorowanych.

- Nie zamykajmy się na problem biedy i niedostatku w najstarszej grupie naszego społeczeństwa. Wiele z tych osób, które obejmujemy naszym wsparciem nie były w stanie samodzielnie wyjść z biedy, skutecznie wziąć życie we własne ręce, często „winne” są okoliczności i życiowe przypadki, czasami bezradność życiowa, potem choroby, podeszły wiek, brak rodzin i osób bliskich. Ci ludzie nie przychodzą sami prosić o pomoc. Często wstydzą się swojej biedy i bezradności. Przyjmują naszą pomoc wstydząc się tego, że muszą ją przyjmować. Takim osobom nie podarujesz przysłowiowej wędki, bo nie dadzą sobie rady z wyciągnięciem ryby z wody. Po prostu - „podzielmy się posiłkiem” - zachęcają organizatorzy akcji.

Zbiórka żywności dla osób starszych, schorowanych,

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.