bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 817

Piec C.O. z podajnikiem na pellet - poznaj jego zalety

Materiał partnera:

Szukając najlepszego sposobu na ogrzanie domu warto myśleć przyszłościowo i decydować się na ekologiczne rozwiązania. Producenci nowoczesnych kotłów C.O. prześcigają się w ich funkcjonalności, a także prostocie użytkowania i konserwacji. Klienci znanego producenta kotłów na biomasę - Metalteres - zwrócili uwagę na minimalny nakład pracy w sezonie grzewczym i wyliczyli, że wynosi on maksymalnie 10 minut tygodniowo. A zalet ogrzewania na pellet jest znacznie więcej...

Piec C.O. z podajnikiem na pellet - poznaj jego za


Dobra zmiana dla Twojego domuNajważniejsze z nich widoczne są gołym okiem i związane są z czystością użytkowania i przechowywania tego paliwa. Estetyczny, niebrudzący pellet to w całości naturalne i odnawialne źródło energii, które prawie w całości ulega spalaniu. Składa się m.in. z trocin, słomy oraz łusek słonecznika. Niewielka ilość popiołu, która powstaje pod wpływem spalania także ulega ponownemu przetworzeniu i może służyć jako naturalny nawóz. Brzmi wspaniale? Tak samo wygląda i dodatkowo przyjemnie pachnie drewnem.

Twój kręgosłup Ci podziękujeDecydując się na zakup kotła C.O. na pellet możesz zapomnieć o noszeniu obciążających kręgosłup wiader. Pellet jest bardzo lekki, a podajnik umieszczony w kotle pozwala na jeszcze prostsze ogrzewanie.

Nowoczesne zarządzanieDla osób, które często podróżują ważną zaletą będzie możliwość zdalnego sterowania piecem. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie stałej temperatury w naszym domu i niedopuszczenie do jego wyziębnięcia. Nowoczesny panel oraz prosta instrukcja obsługi pozwala na samodzielne zarządzanie domowym ogrzewaniem przy minimalnym nakładzie czasowym.

Zrób coś dobrego dla ekologiiNowoczesny piec to ten, który nie szkodzi naszemu środowisku. Wybór całkowicie naturalnego biopaliwa to realne przyłożenie się do ograniczenia emisji CO2 i poprawienia stanu powietrza w Polsce w okresie grzewczym.

Zalet wymiany pieca na ten ogrzewany pelletem jest wiele i każda z nich dotyczy naszego komfortu i zdrowia. Warto rozważyć je przed zakupem kotła i skorzystać z cennych rad specjalistów firmy www.metalteres.com.pl w tej dziedzinie.