bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3204

Potrącenia rowerzystów w Bielsku-Białej i Kozach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Sezon rowerowy w pełni, a pogoda za oknem zachęca do jazdy na dwóch kółkach. Rekreacyjne przejażdżki, ale i zorganizowane rajdy są częstym widokiem na drogach. Niestety, przekłada się to na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji z udziałem kierujących jednośladami.

W czwartek około godziny 5.00 w Bielsku-Białej na ul. 11 listopada doszło do groźnego zdarzenia z udziałem rowerzystki. Z ustaleń wynika, że 51-letnia kierująca renault, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu, doprowadzając do zderzenia z 45-letnią kierująca rowerem. Poszkodowana kierująca jednośladem z obrażeniami trafiła do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy, którego okoliczności i przyczyny wyjaśni dalsze postępowanie prowadzone przez policjantów.

Do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło tego samego dnia, po godzinie 13:00 w Kozach na ulicy Kęckiej. Kierujący Fordem 62-latek nie zachował wymaganej ostrożności podczas omijania 61-letniego rowerzysty. Na szczęście poszkodowany rowerzysta nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci ukarali kierującego fordem mandatem i 6 punktami karnymi.

Od początku roku w samym regionie bielskim doszło już do ponad 70 zdarzeń z udziałem rowerzystów, w tym 15 wypadków, w których 15 osób zostało rannych. Do zdecydowanej większości zdarzeń dochodzi w ciągu dnia, a winę za ich spowodowanie ponoszą kierujący pojazdami. Główną przyczyną zdarzeń powodowanych przez kierujących pojazdami jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzystom podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej, posesji czy w trakcie zmiany pasa ruchu.

- Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści, piesi i kierowcy samochodów - pamiętajcie, że zarówno Wasze życie, jak i życie pozostałych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach - zwracają uwagę policjanci.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj