bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5286

Siostry Nazaretanki pełnią posługę w Domu Matki i Dziecka Caritas

Siostry Nazaretanki mieszkają w Domu Matki i Dziecka Caritas przy ul. Ks. Brzóski w Bielsku-Białej Lipniku już od miesiąca. Natomiast 1 sierpnia zostały oficjalnie przywitane.

Siostry Nazaretanki pełnią posługę w Domu Matki i Dziecka Caritas · fot. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej


Trzy pierwsze siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu - nazaretanki - rozpoczęły pracę w Diecezji Bielsko-Żywieckiej: kierownik domu s. Blanka Stawniczy, s. Alojza Gadalińska - pielęgniarka i s. Estera Wykurz - opiekunka. Wsparciem dla nich są Małgorzata Bielicka i Aleksandra Sumera. Dom działa całodobowo, funkcjonuje przy nim także Okno Życia, wymagające stałej gotowości pracowników placówki.

Uroczystość oficjalnego powitania sióstr rozpoczęła Msza św., sprawowana w kaplicy domu, przy relikwiach założycielki nazaretanek - bł. Franciszki Siedliskiej oraz jedenastu Męczennic z Nowogródka - pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Przy ołtarzu stanęli także: ks. Robert Kurpios - dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, ks. Jerzy Wojciechowski - proboszcz parafii Narodzenia NMP z Lipnika, ks. Henryk Zątek - wicedyrektor Caritas diecezjalnej i ks. Tomasz Jarosz.

W homilii biskup zaprosił do refleksji nad szczególnym miejscem, jakim w wielu obiektach, w tym także w Domu Matki i Dziecka, jest kaplica. - Szalenie ważne jest jak ten przybytek Pański, ta mała świątynia, kaplica w tym domu, będzie funkcjonować, jak bardzo będzie miejscem upragnionym, nawiedzanym, w którym będzie się wiele dokonywało - mówił bp Roman Pindel. - Bo po to jest kaplica w takim domu jak ten…

- Tam, gdzie jest matka, tam musi być i życie - mówił na zakończenie Mszy św. ks. Robert Kurpios. - Dziś dziękujemy dobremu Bogu za dar, jakim jest życie każdego z nas, ale też i chcemy podziękować za ten dom, w którym to życie jest otoczone szczególną troską.

Obecnie w domu mieszka siedem kobiet i ośmioro dzieci. Wszystkie oczekują na narodziny najmłodszego mieszkańca - Nikodema.

BM / bielsko.info, źródło: Caritas Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.