bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2019
  • 4 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2065

W niedzielę Górale zagrają z Chojniczanką Chojnice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Za nami:

Podbeskidzie z Chojniczanką Chojnice mierzyło się do tej pory 6-krotnie - wszystkie ze starć odbywały się na poziomie pierwszoligowym. Dwukrotnie górą byli piłkarze z Chojnic, trzy razy mecze kończyły się podziałem punktów. Podbeskidzie wygrało tylko raz - w 15. kolejce poprzedniego sezonu w spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Do siatki rywali trafiali wtedy Przemysław Płacheta i Paweł Oleksy.

Niedzielny mecz w Chojnicach będzie rozpoczęciem nowego etapu w klubie dla dwóch zawodników. W Sosnowcu Łukasz Sierpina świętował 100. mecz w koszulce Podbeskidzia, zaś Tomasz Mikołajczak wychodząc w składzie Chojniczanki w meczu z Wigrami Suwałki zanotował swój 200. występ w żółto-biało-czerwonych barwach. Obaj piłkarze są ważnymi punktami swoich drużyn, dlatego z dużym prawdopodobieństwem zarówno Sierpina, jak i Mikołajczak rozpoczną w niedzielę nową setkę na liczniku występów w klubie.

Spotkanie 2. kolejki Fortuna 1. Ligi będzie wyjątkowe dla trenera Krzysztofa Brede, którego z Chojniczanką wiążą świetne wspomnienia. To właśnie w Chojnicach obecny trener Podbeskidzia zaczynał swoją przygodę jako szkoleniowiec zespołu, a prowadzona przez niego Chojniczanka zajęła rewelacyjne 3. miejsce w sezonie 2017/18. Ponadto bielskim kibicom powinny być znane takie nazwiska jak Wojciech Trochim, Przemysław Pietruszka, czy Janusz Surdykowski - obecni piłkarze Chluby Grodu Tura grali niegdyś w Podbeskidziu.

Górale podejmą Chojniczankę Chojnice

BM / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj