bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 1489

Jak urządzić domowe biuro - sprawdzone porady na kącik do pracy w domu

Materiał partnera:

Domowe biuro to coraz częstsza pozycja we własnym „M” - skąd wzięło się na nie zapotrzebowanie? Zdecydowanie z wygody oraz elastyczności, jaką oferuje coraz więcej firmy, a także z popularnego w ostatnim czasie bycia freelancerem. Zobacz kilka wskazówek i inspiracji jak urządzić domowe biuro.

Jak urządzić domowe biuro


Kto korzysta z domowego biura?Domowe biuro to ostatnio bardzo modny temat, spowodowany coraz większym zapotrzebowaniem na tego typu przestrzeń. Duże, jak i mniejsze firmy, które walczą na rynku pracy o pracownika, prześcigają się w udogodnieniach, które mogą przyczynić się do tego, by potencjalny pracownik chciał pracować właśnie u nich. Wśród tych udogodnień, coraz częściej pojawia się możliwość pracy zdalnej np. kilka dni w miesiącu. W te dni możesz bezkarnie zostać w domu i wykonywać czynności zawodowe w zaciszu własnych czterech ścian np. gdy potrzebujesz skupienia i ciszy, której nie gwarantuje firmowe biuro w typie open space lub gdy Twój pies / kot zachorował i musisz się nim zaopiekować. Choć taka praca zdarza się co jakiś czas, to jednak wykonywanie jej z pozycji kanapy lub łóżka jest przyjemne przez krótki moment. W łóżku robimy się senni i nasza efektywność spada, a przed kanapą rozprasza nas chęć włączenie telewizora.

Domowe biuro to także codzienność w zawodzie wielu freelancerów np. fotografów, architektów, księgowych czy grafików. W tej sytuacji domowe biuro musi być już starannie przemyślane, by ułatwiać codzienne wykonywanie obowiązków zawodowych.

Jak urządzić domowe biuro


Gdzie powinno znajdować się domowe biuro?Posiadacze domków jednorodzinnych mogą mieć nieco ułatwione zadanie w kontekście organizacji domowego biura. Czasami powstaje możliwość dobudowania dodatkowego pokoju lub stworzenie przestrzeni biurowej na poddaszu, ale skupiając się na warunkach ekstremalnych typu mikro kawalerka lub mieszkanie dwupokojowe musimy tę przestrzeń „wykroić” z dostępnego metrażu.

W takich sytuacjach domowe biuro najczęściej występuje w salonie, co jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż umieszczanie biura w sypialni. Sypialnia jest miejscem odpoczynku i relaksu, więc jeśli chcesz zachować psychiczny balans, zostaw pracę za drzwiami sypialni. A najgorszy scenariusz aranżacji domowego biura zakładam, że biuro mieści się na wprost łóżka! Budzisz się i zasypiasz z myślą o pracy - brzmi jak koszmar? Pamiętaj nawet najbardziej cudowna i uszczęśliwiająca Cię praca nie powinna zajmować całej Twojej życiowej przestrzeni.

Jeśli domowe biuro zostanie umiejscowione w salonie, postaraj się, by było w jego bocznej części, z dala od ciągów komunikacyjnych. Na Twoją pracę dobrze może wpłynąć obecność okna, które będzie znajdować się z boku lub z przodu biurka.

Jak urządzić domowe biuro


Praktyczne biurko to podstawa domowego biura.Bez wątpienia najważniejszym elementem domowego biura jest funkcjonalne biurko. Naszym zdaniem powinno ono mieć co najmniej 65 cm głębokości, co ułatwi swobodne rozstawienie komputera oraz notatnika lub kalendarza. Jeśli pracujesz na laptopie, zbędna będzie podstawka na klawiaturę. Zamiast tego lepiej wybrać biurko z dodatkową szufladą. Ponadto świetnie sprawdzą się takie rozwiązania jak półki lub szafka w bocznej część nogi.

Jak urządzić domowe biuro


Jeśli Twoje domowe biuro będzie usytuowane w rogu pokoju warto wybrać biurko narożne, które w optymalny sposób zagospodaruje przestrzeń.

Dużą popularnością cieszą się również biurka na styl loftowy / skandynawski, które przeważnie oferują tylko blat. Z pewnością wyglądają ładnie, ale czy zapewnią Ci wygodę w trakcie pracy?

Regał i półka towarzysz porządku.W sekcji domowego biura bardzo ważny jest porządek. Gdy będzie zachowany, zdecydowanie łatwiej skupisz się na obowiązkach związanych z pracą. Zbędne rzeczy nie będą Cię rozpraszać. Warto więc poświęć przed pracą 5 minut na uporządkowanie biurka. Zainwestowanie w pojemne szafki i regały też jest kluczowym elementem. Uporządkują one liczne dokumenty, towarzyszące działalności. W szafkach możesz pochować segregatory z fakturami, a na otwartych półkach wyeksponować zdobyte certyfikaty lub nagrody.