Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 lipca 2019
  • 28 lipca 2019
  • wyświetleń: 5767

[FOTO] Pożar lasu w Jaworzu. Trudna i długa akcja gaśnicza!

Kilkanaście godzin walczono z pożarem lasu w masywach leśnych powyżej Jaworza. Ogień pojawił się wczoraj krótko przed godziną 14:00 w Oddziale 186A leżącym około 1 kilometr w górę, patrząc od ulicy Wrzosowej w Jaworzu.

Pożar lasu w Jaworzu - 26/27.07.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika


Do pożaru zadysponowano 10 jednostek straży pożarnej (zastępy z JRG-2 w Bielsku-Białej, oraz jednostki ochotniczych straży pożarnych z Rudzicy, Grodźca, Świętoszówki, Jasienicy i Jaworza). Paliła się ściółka leśna i pnie drzew na bardzo stromym zboczu. Ogień pochłonął około 40-50 arów lasu. Właściwa akcja gaśnicza zakończyła się w piątek późnym wieczorem.

Strażacy przez całą noc dozorowali miejsce zdarzenia. Nie na darmo, bo nad ranem znów pojawiły się zarzewia ognia, które trzeba było dogasić. Wilgotność ściółki w lasach jest na bardzo niskim poziomie. Jeśli sytuacja się nie poprawi, nie wyklucza się wprowadzenia zakazu wstępu do lasów. Przyczynę pożaru ustalają policjanci. Nieoficjalnie wiadomo, że ogień mógł zaprószyć nieroztropny turysta poprzez niedopałek papierosa.

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.