Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lipca 2019
  • wyświetleń: 2978

[ZDJĘCIA] Wspólna akcja policji i Caritasu na ulicy Partyzantów

Kierowcy, którzy podróżowali dzisiaj bielską ulicą Partyzantów mogli natknąć się na niecodzienny patrol, a nawet uniknąć mandatu. W dniu patrona wszystkich kierowców św. Krzysztofa, przedstawiciele bielskiego Caritasu i policjanci drogówki apelowali o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

Wspólna akcja policji i Caritasu na ulicy Partyzantów - 25.07.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz przedstawiciele Caritas diecezji Bielsko-Żywieckiej, zorganizowali wspólną akcję pn "Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu". Niecodzienny patrol pojawił się na bielskiej ulicy Partyzantów. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. Jest to jedna z głównych ulic miasta, na której często dochodzi do zdarzeń drogowych, w tym potrąceń pieszych i rowerzystów.

Napotkani kierowcy mogli liczyć na wyrozumiałość ze strony stróżów prawa, a niektórzy nawet uniknąć mandatu. Każdy podróżny, który natrafił na niecodzienny patrol otrzymał gadżety przypominające o bezpieczeństwie podczas podróży. Kierujący pojazdami otrzymywali zapach samochodowe z apelem "Kierowco! Noga z gazu", obrazki i breloczki ze Św. Krzysztofem, jednorazowe apteczki pierwsze pomocy, odblaski. Rowerzyści natomiast książeczki "Kodeks dla Ciebie", elementy obowiązkowego wyposażenia rowerów, w tym oświetlenie rowerowe, odblaski, dzwonki.

Nie brakowało osób, które na widok patrolu same zatrzymywały swoje samochody i prosiły o specjalny obrazek. Policjanci drogówki i ksiądz Tomasz Niedziela apelowali o bezpieczeństwo za kierownicą, przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń, a nade wszystko o odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.