Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lipca 2019
  • wyświetleń: 1662

Zatrzymano fałszywego policjanta, który wyłudził 30 tys. złotych

Policjanci z bielskiej "czwórki" zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwo metodą "na policjanta". Oszust usłyszał już zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora, sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci z Komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę, który odebrał od starszej kobiety 30 tys. zł. Jak ustalili policjanci, mężczyzna zadzwonił do kobiety po południu, 18 lipca. W trakcie rozmowy telefonicznej wprowadził w błąd 69-letnią kobietę co do swojej tożsamości. Przedstawiając się jako policjant poinformował kobietę, że jej zięć był sprawcą wypadku i w zamian za uniknięcie odpowiedzialności musi wpłacić poręczenie.

Kobieta, chcąc pomóc swojemu zięciowi, zdecydowała się na przekazanie pieniędzy. Udała się do banku po gotówkę, a następnie przekazała pieniądze podstawionemu mężczyźnie we wskazanym przez oszustów miejscu.

W piątek funkcjonariusze wpadli na trop oszusta i zatrzymali mężczyznę, który odebrał gotówkę. Teraz śledczy będą weryfikowali, czy to jedyne oszustwo w jakim mężczyzna brał udział. Decyzją sądu 48-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.