Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lipca 2019
  • wyświetleń: 3426

Remont otoczenia zamku droższy niż zakładano. Brakuje 1,25 mln złotych

Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu na rewitalizację otoczenia Zamku Książąt Sułkowskich. Okazało się, że wykonawca wycenił roboty na zdecydowanie wyższą kwotę, niż zakładało Muzeum Historyczne.

zamek
Zamek Książąt Sułkowskich · fot. bielsko.info


Przypominamy, że w maju 2019 roku Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej ogłosiło przetarg na zadanie pn. "Rewitalizacja otoczenia Zamku Książąt Sułkowskich". Zakres inwestycji obejmuje m.in. wymianę nawierzchni i instalacji podziemnych dziedzińca zewnętrznego, na którym obecnie znajduje się parking.

Rewitalizacja ma również na celu przebudowę skwerów, restaurację murów kamiennych, wykonanie linii kablowych dla oświetlenia terenu i dostawę i montaż elementów architektury, w tym pionowych zapór drogowych. Więcej o planowanej inwestycji pisaliśmy w artykule "[WIZUALIZACJE] Tak zmieni się otoczenie Zamku Książat Sułkowskich".

Wizualizacje rewitalizacji otoczenia Zamku Książąt Sułkowskich · fot. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej


W przetargu na rewitalizację otoczenia zamku wpłynęła tylko jedna oferta z kwotą wykonania 3,4 mln złotych. Aby zrealizować inwestycję dyrektor Muzeum Historycznego zwróciła się do marszałka województwa śląskiego z prośbą o zabezpieczenie dodatkowych środków w budżecie województwa śląskiego na 2020 rok w kwocie 1,25 mln złotych.

Za sprawą interpelacji radnej Ewy Żak wrócił temat remontu kaplicy zamkowej. Radna sejmiku województwa śląskiego zwróciła z się do marszałka z prośba o udzielenie celowej dotacji na remont kaplicy z połowy XIX wieku.

zamek
Zamek Książąt Sułkowskich i kaplica zamkowa · fot. bielsko.info


- Dyrektor Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej w dokumentach planistycznych na 2019 rok nie uwzględniła konieczności zabezpieczenia środków na realizację remontu kaplicy zamkowej - poinformował marszałek Jakub Chełstowski, dodając, że "zarząd województwa śląskiego będzie czynił starania, aby w miarę możliwości finansowych ze środków pochodzących z budżetu woj. śląskiego zrealizować remont kaplicy".

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.