Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lipca 2019
  • 17 lipca 2019
  • wyświetleń: 9916

Przyjaciółka Beaty Szydło dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego

Zarząd Województwa Śląskiego powołał nowego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Szefową największej placówki medycznej w naszym mieście została Sabina Bigos-Jaworowska, prywatnie przyjaciółka byłej premier Beaty Szydło. Konkurs na stanowisko dyrektora odbył się w czerwcu.

jawroska
Przyjaciółka Beaty Szydło dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego · fot. KPRM


Sabina Bigos-Jaworska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach wydziału Ekonomii. Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania w Ochronie Zdrowia na tej samej uczelni. Posiada dyplom Ministra Skarbu Państwa uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Od 1994 roku związana jest z sektorem opieki zdrowotnej, w 2000 roku objęła stanowisko Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. W roku 2016 pełniła funkcję Członka Rady Nadzorczej spółki PL 2012+, operatora Stadionu Narodowego w Warszawie. W kwietniu 2017 roku ponownie została powołana na kolejną kadencję na stanowisko Wiceprzewodniczącej.

szpital wojewódzki
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Za kadencji premier Beaty Szydło została także powołana do rady nadzorczej banku Pekao S.A. W maju 2019 roku Sabina Bigos-Jaworska zrezygnowała ze stanowiska dyrektora w oświęcimskim szpitalu.

Zarząd Województwa Śląskiego powołał nowego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej na okres 6 lat. Sabina Bigos-Jaworska, która zastąpi na stanowisku odchodzącego na emeryturę Ryszarda Batyckiego, swoją pracę rozpocznie z dniem 1 sierpnia 2019 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.