Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lipca 2019
  • 17 lipca 2019
  • wyświetleń: 4275

Pierwszy poważny sprawdzian muzyczny dla Stadionu Miejskiego

W sobotę 20 lipca na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbędzie się 90' Festival. To pierwsze muzyczne wydarzenie na wybudowanej kilka lat temu arenie sportowej, która do tej pory służyła jedynie piłkarzom.

90 festival
Pierwszy sprawdzian muzyczny dla Stadionu Miejskiego · fot. bielsko.info


Przygotowania do 90' Festiwalu wkraczają w kluczową fazę. Organizatorzy imprezy stanęli na wysokości zadania i dopełnili wszelkich formalności, aby impreza mogła się odbyć zgodnie z planem w sobotę 20 lipca.

- Była to wielka sztuka. Stadion wymagał kilku zmian, ale trzeba przyznać, że ze względu na przychylność władz miejskich, poszło to bardzo dobrze - mówi Łukasz Rzebko, organizator imprezy.

Jednym z największych wyzwań dla organizatorów jest zabezpieczenie murawy Stadionu Miejskiego, na której bawić się będzie maksymalnie 7000 osób. - Murawa traktowana jest jak świętość. Będzie przed nami duże wyzwanie, żeby ją zabezpieczyć. Na murawę położony zostanie system mat "portafloor". Tam gdzie będzie stała scena, czyli od strony ulicy Rychlińskiego, zainstalowana zostanie podłoga systemu "arena panels" - to są specjalistyczne zabezpieczenia pod ciężki sprzęt, które nie zniszczą murawy i systemów instalacji podgrzewania oraz odwodnienia płyty boiska - dodaje organizator imprezy.

Sama scena o długości 40 metrów zostanie nadbudowana na trybunie. - Scena będzie imponująca. Przy montażu będzie pracować 7 podwykonawców. Dźwięk zapewni firma, która zajmuje się przygotowaniem imprez muzycznych właśnie na stadionach - kontynuuje Łukasz Rzebko.

Organizatorzy sprzedali już blisko 10 tysięcy wejściówek. Łącznie na imprezę może wejść 14,5 tysiąca osób, z czego 7 tysięcy może oglądać muzyczne show z poziomu płyty boiska.

- Ze względu na lokalizację miejsc ewakuacyjnych na płytę wpuścić maksymalnie 7000 ludzi, przez co może być tak, że będzie wrażenie niepełności. Stadion był przygotowany jako piłkarski, a nie wielofunkcyjny. My teraz zmieniamy jego funkcję, natomiast to trwa. Wiem, że w przyszłym roku będzie można wprowadzić 10-tysięczną widownię na płytę - informuje Łukasz Rzebko.

Festiwalowe granie rozpocznie się o godzinie 16.00, a skończy pół godziny po północy. Impreza masowa została zgłoszona do godziny 1.00.

Bilety na imprezę można kupić na oficjalnej stronie imprezy www.90festival.pl/bielsko-biala. Na tej samej stronie można także nabyć bilet uprawniający do parkowania przy stadionie na parkingu od ulicy Żywieckiej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.