Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 lipca 2019
  • wyświetleń: 2107

[FOTO] Insp. Kucia pożegnał się z mundurem. Będzie samorządowcem

Po 27 latach służby Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotr Kucia rozstał się z mundurem. Komendant z dniem 12 lipca odszedł na zasłużoną emeryturę. Pożegnali go policjanci oraz pracownicy cywilni śląskiej Policji.

Insp. Kucia po wieloletniej służbie pożegnał się z mundurem - 12.07.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotra Kucia po 27 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę. W czwartek w katowickiej komendzie wojewódzkiej pożegnali go przedstawiciele kierownictwa, koleżanki i koledzy mundurowi oraz pracownicy cywilni, którzy podziękowali mu również za wspólną służbę.

Inspektor Piotr Kucia od 2012 roku nadzorował w śląskiej Policji pion logistyczny. Przez ten czas dał się poznać jako bardzo zaangażowany w służbę, kompetentny i przychylny przełożony oraz współpracownik. Pod jego nadzorem przeprowadzono wiele przedsięwzięć inwestycyjnych. Był to czas intensywnego układania pracy wydziałów logistycznych, zmiany infrastruktury, taboru i posiadanego przez śląską Policję sprzętu. W tym okresie wybudowano i zmodernizowano wiele policyjnych obiektów i jednostek.

Inspektor Piotr Kucia jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowych studiów Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Szlify oficerskie zdobywał w 2000 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął 22 lipca 1992 roku. Po kursie w Batalionach Prewencji Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, służył w Komisariacie Policji w Szczyrku. Już w 2000 roku został przeniesiony do Szkoły Policji w Katowicach do sekcji organizacji szkolenia i poligrafii. W 2002 roku po raz pierwszy pełnił ukierunkowane obowiązki na stanowiskach ds. zamówień publicznych oraz zaopatrzenia i transportu. Po kolejnych pięciu latach objął stanowisko Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W 2009 roku - po siedemnastu latach służby - objął stanowisko Dyrektora Biura Logistyki Policji Komendy Głównej Policji. Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Logistycznych został w 2012 roku. Został odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi oraz - Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”. 15 czerwca tego roku, Pan Komendant złożył raport do Komendanta Głównego Policji o zwolnienie ze służby.

W latach 2012-2018 pod nadzorem insp. Piotra Kuci wybudowano od podstaw: Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz komisariaty: w Jasienicy, Skoczowie, KP I w Sosnowcu, KP III w Gliwicach, komisariat w Kłomnicach, Czechowicach Dziedzicach oraz Szczyrku. Jednocześnie zrealizowano rozbudowę komend w: Wodzisławiu, Rybniku oraz w Zawierciu. Ponadto Policja doposażyła w sprzęt kwaterunkowy i teleinformatyczny obiekty zaadoptowane na potrzeby Policji przez samorządy terytorialne posterunków: w Godowie, Kozach, Koszęcinach. W 2019 roku została zakończona budowa nowej siedziby Posterunku Policji w Wilkowicach oraz rozbudowa Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Ponadto w 2019 roku planuje się oddanie do użytku komisariaty policji: w Łodygowicach, Miedźnej, Woli, Wojkowicach oraz posterunki policji w Istebnej i Milówce.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.