Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 lipca 2019
  • 14 lipca 2019
  • wyświetleń: 8456

[FOTO] Śmierdząca przesyłka na poczcie. Ewakuowano 100 osób!

W piątek, 12 lipca około godziny 8.00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o niezidentyfikowanej substancji wyciekającej z paczki na terenie placówki pocztowej przy ul. Legionów w Bielsku-Białej. Interweniował pluton chemiczny z JRG-1, zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.

Śmierdząca przesyłka na poczcie postawiła służby n
Śmierdząca przesyłka na poczcie postawiła na nogi służby ratunkowe - 12.07.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika / Wojciech W.


Substancja wyciekająca z paczki wydzielała bardzo intensywny i drażniący zapach. Podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji budynku. Swoje miejsca pracy musiało opuścić około 100 osób. Ratownicy medyczni przebadali dwie osoby, które miały styczność z substancją. Nie było konieczności hospitalizacji.

Wstępne badania substancji potwierdziły, że nie ma mowy o zagrożeniu terrorystycznym (początkowo były takie obawy). W paczce najprawdopodobniej znajdowało się kilka pojemników z komponentami do produkcji farb i lakierów. Jeden z pojemników rozszczelnił się i spowodował całe zamieszanie. Przesyłka została zabezpieczona. Po przewietrzeniu pomieszczeń, pracownicy budynku będą mogli wrócić do swoich obowiązków. Sprawę badają policjanci.

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.