Wiadomości

  • 11 lipca 2019
  • 12 lipca 2019
  • wyświetleń: 3515

Letnia Scena Sfery: Bałkańskie rytmy na placu Bolka i Lolka

Za nami:

W piątek,12 lipca, koniecznie trzeba pomyśleć o wygodnym obuwiu do tańca, ponieważ na Letniej Scenie Sfery zaprezentuje się słowacki zespół Balkansambel, czyli porywająca do tańca mieszanka muzyki bałkańskiej z odrobiną jazzu, big bandu i improwizacji.Na scenie zobaczymy i usłyszymy typowe dla krajów bałkańskich i dalekowschodnich instrumenty muzyczne, m.in.: kaval, dudy, a nawet chiński bawu. Muzyka zespołu przeniesie nas w niezwykle klimatyczny świat Bałkanów, pełen żywiołowych rytmów i melodii.

Letnia Scena Sfery, jeden z największych festiwali muzycznych w Bielsku-Białej, obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Od 2010 r. na scenie Galerii SFERA wystąpiło blisko stu największych artystów z Polski i zagranicy. Wyjątkowe koncerty przyciągają fanów dobrej muzyki, niezależnie od wieku i upodobań. Ogromna różnorodność stylów: od popu, przez rock, folk, hip-hop, latino, aż po jazz gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę, serwowaną w letnie, piątkowe wieczory.

Po każdym koncercie zapraszamy do butiku kulturalnego SFERA KONESERA (1. piętro, Galeria I), gdzie obywają się spotkania z artystami, podczas których rozdają autografy. Partnerem wydarzenia i oficjalną restauracją festiwalową jest Billy’s American Restaurants.

Początek koncertu o godzinie 19.30. Wstęp wolny.

Balkansambel
Balkansambel

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj