Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lipca 2019
  • wyświetleń: 2112

90-letnia bielszczanka dała się oszukać i straciła znaczną sumę pieniędzy

W Bielsku-Białej grasują oszuści. Od wczoraj kilkanaście osób odebrało telefon od rzekomego policjanta, który informował, że oszuści chcą opróżnić ich konto bankowe i należy przelać pieniądze na wskazany numer rachunku. To popularna metoda oszustwa. Niestety jedna osoba dała się oszukać i straciła znaczną sumę pieniędzy. Sprawę wyjaśniają śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Do 90-letniej mieszkanki Bielska-Białej zadzwonił wczoraj mężczyzna, który podawał się za policjanta. Powiedział, że przestępcy chcą ukraść jej pieniądze z konta i powinna przelać pieniądze na wskazany rachunek bankowy. To popularna metoda oszustwa. Niestety kobieta dała się oszukać i straciła swoje oszczędności.

Oszuści dzwonią na telefon stacjonarny, a numery wybierają z książki telefonicznej. Rozmowę prowadzą w taki sposób, aby osoba oszukiwana uwierzyła, że rozmawia z prawdziwym policjantem, często podają że są z komendy lub komisariatu w Bielsku-Białej. Utrzymują stały kontakt telefoniczny lub wykonują do swoich ofiar bardzo wiele połączeń telefonicznych w krótkich odstępach czasu, w celu wywarcia presji psychologicznej i nakłonienia do szybkiego przekazania pieniędzy.

Kiedy wyczuwają, że osoba oszukiwana ma jakieś wątpliwości co do tożsamości dzwoniącego, oszuści bardzo często stosują szantaż emocjonalny, grożą odpowiedzialnością karną za utrudnianie rzekome śledztwa.

Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 33-812-12-55 lub 112.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.