Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lipca 2019
  • 12 lipca 2019
  • wyświetleń: 3130

Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej na bielskim Rynku

Za nami:

Po raz pierwszy w Bielsku-Białej odbędzie się Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej - wydarzenie szeroko prezentujące kulturę ukraińską.

wędrowny festiwal
Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej · fot. materiały prasowe


Piękne stroje, tańce i śpiewy wykonane przez profesjonalne zespoły z bogatym doświadczeniem, pozwolą zachwycić się i poznać różnorodność kraju naszych sąsiadów, ale i przecież sporej grupy nowych mieszkańców naszego miasta.

W piątek 12 lipca w godz. 16.00- 19.30 na Rynku wystąpią: Galicia Folk Band ze Lwowa, Kozackie Zabawy z Kijowa, Zespół tańca Ukrainy - Drużba z Czernihowa i Inesa Bratuszczyk.

Galicia Folk Band - zespół wokalno-instrumentalny ze Lwowa

Zespół istnieje już 8 lat. Muzyka, która promieniuje słońcem. Ciepłe relacje wraz z wzajemnym zrozumieniem zjednoczonych, młodych muzyków z Lwowa, którzy założyli zespół muzyczny „Galicia”.

Młodzi ludzie wzbudzili głębokie wrażenie swoją kreatywnością nie tylko na Ukrainie, a także za granicą przedstawiając ludowe utwory ukraińskie. Ze względu na nowoczesne aranżacje, łączenie folkowych piosenek z ciekawymi rytmami, jak również odchylenia od klasycznej harmonii, „Galicia” zaciekawia słuchaczy z różnych grup wiekowych: od najmłodszych do starszych.

Kozackie Zabawy

Kozackie Zabawy to szczególny zespół z Kijowa. Podczas ich koncertów, widz jest nie tylko odbiorcą, ale także bezpośrednim uczestnikiem wydarzenia, które odbywa się na scenie. A na tej scenie zamierzchła przeszłość nierozerwalnie splata się ze współczesnością. Wieczne wartości podlegają interpretacji i są przekazywane z perspektywy człowieka żyjącego w trzecim tysiącleciu.

Repertuar zespołu stanowią najlepsze ukraińskie pieśni ludowe - przewodnim motywem są pieśni o kozakach i kozaczyźnie. Ale też współczesne kompozycje, utwory klasyczne, arie i ukraińskie romanse. A wszystko to podane z humorem, czasami wręcz autoironią, żartem.

Na jednym ze światowych festiwali w Bradford w Wielkiej Brytanii, zespół "Kozackie Zabawy" przez kilka dni współpracował z grupą Black Sabbath i został uznany za jeden z lepszych zespołów festiwalu.

Kozackie Zabawy często koncertują - zarówno w Ukrainie, jak i poza jej granicami. Oklaskiwali ich widzowie w Polsce, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Niemczech, Węgrzech, Korei Południowej, Chinach, Ekwadorze, Wenezueli, Kolumbii, Ekwadorze, Peru - i wielu innych krajach świata.

Zespół tańca Ukrainy - Drużba z Czernihowa

Istnieje ponad 40 lat. Koncertował w całej Europie oraz w krajach Ameryki Łacińskiej. W repertuarze tańce ukraińskie, mołdawskie, rosyjskie, polskie.

Inesa Bratuszczyk

Inesa Bratuszczyk, Kijów- gwiazda ukraińskiej estrady. Aktualnie skupia się na prowadzeniu działalności pedagogicznej w zakresie przygotowywania adeptów muzyki. Często koncertuje dla żołnierzy ukraińskich w Donbasie. Przyjeżdża wraz z zespołem Drużba.

Organizatorem imprezy są: Towarzystwo Przyjaciół Podbeskidzia i Bielska-Białej, Bielskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Prosvita.

festiwal

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.