Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lipca 2019
  • wyświetleń: 6428

Martwy wilk w Beskidach. Został zastrzelony przez kłusownika?

1 lipca w korycie potoku Węgierski w Brennej znaleziono martwego wilka. Zwierze zostało zastrzelone z broni palnej dzień lub dwa dni wcześniej na terenie obwodu łowieckiego nr 189.

wilk
Zastrzelony Wilk w korycie potoku Węgierski · fot. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"


O zdarzeniu poinformowało Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", które otrzymało zgłoszenie o znalezieniu martwego wilka od policjantów ze Skoczowa. Oględziny, które przeprowadził członek zarządu stowarzyszenia, wykazały, że martwy wilk to dorosły samiec w wieku 6-7 lat.

- Sądząc po wieku i kondycji mógł to być samiec rozmnażający się w jednej z dwóch wilczych grup rodzinnych żyjących na terenie Beskidu Śląskiego. Obecnie grupy te wychowują swoje 6. tygodniowe szczenięta. Brak rodzica może mieć istotny wpływ na ich przeżycie. Zwłoki wilka zostały przez nas zabezpieczone (w oparciu o zezwolenie GDOŚ) i zostaną poddane szczegółowej obdukcji lekarskiej.
Pobraliśmy też próby genetyczne dla sprawdzenia pokrewieństwa z lokalnymi rodzinami wilczymi i statusu socjalnego tego osobnika
- informuje Stowarzyszenie dla Natury "Wilk".

Śledztwo w sprawie kłusownictwa na zwierzęciu prawnie chronionym prowadzi policja i prokuratura. Wilk został zastrzelony na terenie obszaru Natura 2000 Beskid Śląski, który utworzono m.in. dla ochrony lokalnej populacji tego drapieżnika.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.