Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 2695

Poseł Grzegorz Puda: wszyscy rodzice mogą czuć się już równo

Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny. Na briefingu prasowym w siedzibie Zarządu Okręgu PiS w Bielsku-Białej poseł Grzegorz Puda omawiał zmiany wprowadzone w rządowym programie.

puda
fot. bielsko.info


- Mam nadzieje, że wielu Polaków zapamięta datę 1 lipca. To dzień, w którym wszyscy rodzice mogą czuć się już równo. Przez wiele miesięcy rząd był atakowany, że świadczenie Rodzina 500+ było przekazywane tylko wybranym, że kryteria świadczenia są źle dobrane, a środki powinny być przekazywane wszystkim dzieciom. Wsłuchaliśmy się w głosy Polaków, udało się nam wprowadzić to, co zapowiedzieliśmy już wcześniej. Dotrzymaliśmy słowa - mówił poseł Grzegorz Puda.

Parlamentarzysta z Bielska-Białej zaznaczył, że Polska należy do ścisłej czołówki krajów europejskich, które przeznaczają największe środki na politykę prorodzinną. - Program Rodzina 500+ jest fenomenem. Nie każde państwo było w stanie coś takiego wprowadzić - zaznaczył Grzegorz Puda.

puda
fot. bielsko.info


Poseł odniósł się także do zarzutu stawianego przez opozycję, która twierdzi, że rozszerzenie programu Rodzinna 500+ na wszystkie dzieci do 18. roku życia na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi to korupcja polityczna.

- Znaleźliśmy środki w budżecie, głównie przez uszczelnienie luk VAT i likwidację tzw. mafii VAT-owskich - zakończył poseł Grzegorz Puda.

Przypominamy, że 1 lipca program Rodzina 500+ wystartował w nowej, rozszerzonej odsłonie. Świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na każde dziecko, bez względu na dochody rodziny. Wnioski można składać online - za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS, a także w tradycyjnej, papierowej formie (od 1 sierpnia).

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.