Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lipca 2019
  • wyświetleń: 5621

W Wapienicy powstanie kolejny w mieście PSZOK

W Wapienicy przy ulicy Szyprów ma powstać kolejny w mieście Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

pszok
PSZOK przy ulicy Straconki · fot. ZGO


O utworzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w zachodniej części Bielska-Białej starał się radny Konrad Łoś. Z odpowiedzi udzielonej radnemu przez wiceprezydenta Waldemara Jędrusińskiego dowiadujemy się, że aktualnie przeprowadzana jest procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przedstrzennego dla planowanej drugiej filii PSZOK-u na działce 1874/19, obręb Wapienica, przy ulicy Szyprów.

- Przedłożenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod obrady RAdy Miejskiej w Bielsku-Białej planowane jest na I kwartał 2020 roku - poinformował zastępca prezydenta miasta.

Prace związane z przygotowaniem inwestycji oraz wyłonieniem wykonawcy szacuje się na około 9 miesięcy. To optymistyczny scenariusz, zakładający brak opóźnień w procedurze przetargowej.

pszok
PSZOK przy ulicy Straconki · fot. ZGO


- Proces inwestycyjny, po uzyskaniu pozwolenia na budowę, planuje się zrealizować w terminie ok. 9 miesięcy. Zakończenie budowy PSZOK w przedmiotowej lokalizacji, przy tak przyjętych założeniach, może nastąpić w III lub IV kwartale 2021 roku - szacuje Waldemar Jędrusiński.

Zaproponowana lokalizcja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Szyprów została przedstawiona do konsultacji zainteresowanym radom osiedli i spółdzielniom mieszkaniowym, które nie zgłosiły zastrzeżeń, a Rada Osiedla Wapienica wydała pozytywną opinię.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.