bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2523

Każdy może sprawdzić trzeźwość. Nowe alkomaty w komisariatach

4 nowoczesne alkomaty do samodzielnego pomiaru stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu trafiły w ręce bielskich policjantów. Urządzenia o wartości 8 tys. złotych zostały zakupione ze środków Miasta Bielska-Białej na mocy porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Nowe alkomaty w bielskich komisariatach - 28.06.2019 · fot. sid / bielsko.info


Miasto Bielsko-Biała zakupiło 4 nowoczesne urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowe alkomaty są zamontowane w punktach recepcyjnych Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Biesku-Białej przy ul. Zwierzynieckiej oraz w komisariatach I, III i IV w Bielsku-Białej. Dzięki tej inwestycji interesanci będą mogli samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności obsługi przez policjantów. Wystarczy użyć ustnika znajdującego się przy alkomacie, aby po chwili otrzymać wynik badania trzeźwości w formie komunikatu na wyświetlaczu oraz przyjaznego piktogramu. To inwestycja w bezpieczeństwo publiczne, a przede wszystkim - w bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Na terenie Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski oficjalnie przekazał alkomaty. W wydarzeniu brał udział szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk, naczelnik ruchu drogowego podkom. Krzysztof Stankiewicz, komendant trzeciego komisariatu nadkom. Krzysztof Szczyrbowski, a także policjanci i pracownicy tego komisariatu oraz przedstawiciele mediów.

Obecnie wszystkie komisariaty na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego są wyposażone w alkomaty do samodzielnego badania stanu trzeźwości przez interesantów. Urządzenia są dostępne przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

BM, sid / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.