bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2019
  • 6 lipca 2019
  • wyświetleń: 11368

[ZDJĘCIA] Pokaz mody na ulicy Ratuszowej. Zobacz zdjęcia

W ostatni weekend czerwca Bielsko-Biała po raz drugi z rzędu stało się rozpoznawalne jako miasto mody - lokalnie, w całej Polsce i na świecie. Organizacja imprezy modowej, jaką jest Fashion Philosophy Fashion Week Poland, znakomicie wpisuje się w kulturę miasta, będącego przepiękną wizytówką Podbeskidzia.

FashionPhilosophy FASHION WEEK POLAND Bielsko-Biała - 28-29.06.2019 · fot. Łukasz Pustelnik / Art Of Photo Blink


Event na ul. Ratuszowej odbył się w cyklu dwudniowym. W pierwszym dniu zaplanowano sprawdzony format z udziałem rozpoznawalnych projektantów w Polsce i poza jej granicami.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Alessandro Franza, Marion Roscher i Marcin Giebułtowski, który w lutym 2019 roku zasłynął niezwykle głośną i nagradzaną na rynku zagranicznym kolekcją biżuterii wyprodukowanej całkowicie z odpadów. Za scenariusz i reżyserię imprezy odpowiadała Iwona Leśniak - choreograf i reżyser, która karierę zaczynała już jako 19-latka, pomagając przy Fashion Philosophy w Łodzi.

Drugi dzień wydarzenia organizatorzy oddali w ręce młodych i niezwykle zdolnych projektantów, coraz bardziej rozpoznawalnych marek, a także nowych twarzy branży mody. Na wybiegu swoją kolekcję zaprezentował m.in. Maciej Piłat - finalista konkursu Off Fashion Kielce 2017. Zdobywca Złotego Medalu w konkursie Prime Time 2016 oraz zdobywca wyróżnienia honorowego w konkursie najlepszych dyplomów projektowych Akademii Sztuk Pięknych w Polsce - Design 32. Swoje prace prezentował na największych targach designu Salone del Mobile w Mediolanie.

FashionPhilosophy Fashion Week Poland to wydarzenie, które przyciąga dziennikarzy, kupców mody, projektantów, bloggerów, influencerów, dziennikarzy i wielbicieli mody z całej Europy. To co najbardziej fascynujące i świeże w modzie europejskiej to fakt, że Fashion Philosophy przedstawia na pokazach kolekcji prêt-à-porter uznanych projektantów w sekcji DESIGNER AVENUE, oraz na targach SHOWROOM, gdzie projektanci mają szansę sprzedać autorskie produkty bezpośrednio gościom imprezy.

Event modowy odbył się przy wsparciu Miasta Bielska-Białej a jednym z gości honorowych wydarzenia był Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec Dr Michael Groß.

Święto mody na ulicy Ratuszowej. Dwa dni pokazów m

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.