Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 czerwca 2019
  • wyświetleń: 667

Wypożyczenie samochodu - co warto sprawdzić zanim ruszymy w trasę?

Materiał partnera:

Wynajem samochodu to świetny pomysł zarówno podczas podróży służbowej, jak i prywatnej. Auto gwarantuje komfort i niezależność podróży.

Wypożyczenie samochodu - co warto sprawdzić


Obecnie na rynku znajduje się wiele wypożyczalni i znaleźć można miejsce, które gwarantuje najwyższy poziom obsługi w bardzo atrakcyjnych cenach. Na co jednak należy zwrócić uwagę, zanim ruszymy w trasę? Co należy dogadać przed podpisaniem umowy?

Znajdź najlepszą wypożyczalnięZacznijmy od znalezienia odpowiedniej wypożyczalni. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które próbują przekonać do siebie klienta atrakcyjnymi cenami i zniżkami. Ważnym jest jednak, aby wybrać miejsce, które będzie mogło się pochwalić doświadczeniem i dobrymi praktykami. Świetnym pomysłem będzie przeszukanie sieci i znalezienie opinii klientów danej firmy - to da nam pogląd na jakość usług realizowanych przez wypożyczalnię.

Jedną z większych wypożyczalni w Polsce jest https://carfree.pl/. Firma ta działa na dużym obszarze kraju i cechuje się niezwykłym profesjonalizmem, a jednocześnie oferuje bardzo korzystne ceny. Jej szeroka flota pojazdów z pewnością pozwoli zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców.

Zapoznaj się z zasadami eksploatacjiPrzed ruszeniem w drogę warto jest zwrócić uwagę na zasady eksploatacji pojazdu określone w umowie. Dotyczą one między innymi polityki paliwowej, czyli tego, w jaki sposób rozliczane będzie wykorzystane paliwo, limitu kilometrów, jeśli taki jest nałożony, czy możliwości przekraczania granicy wypożyczanym pojazdem. Więcej na ten temat w artykule "Przekraczanie granicy wypożyczonym samochodem - procedury wypożyczenia". To niezwykle ważne, by ustalić te zasady wcześniej. Nieświadomy kierowca może się do nich nie zastosować, co skutkować będzie nałożeniem kary pieniężnej. Ważne jest również dokładne ustalenie terminu wynajmu i przestrzeganie go.

Ustal szczegóły dotyczące ubezpieczenia i pomocy technicznejWypożyczając samochód warto również dopytać o warunki ubezpieczenia i pomocy technicznej. Większość firm oferuje ubezpieczenie pojazdu w cenie wynajmu, choć możliwe jest wykupienie dodatkowego zabezpieczenie na wyjątkowe sytuacje. Wypożyczalnie gwarantują również pomoc techniczną w przypadku awarii pojazdu.