bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2330

Wakacyjny kiermasz książek. Kup za grosze lekturę na lato

W dniach 29-30 czerwca w Galerii Sfera odbędzie się kolejny w tym roku Charytatywny Kiermasz Książek. Będą wakacyjne promocje!

kiermasz książek. książka
Wakacyjny kiermasz książek. Kup za grosze lekturę na lato · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Miłośnicy ludzi, książek i środowiska będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Martyna Wojciechowska, Jerzy Owsiak, Marek Niedźwiedzki, Janina Ochojska, Anna Dymna, Robert Biedroń - wsparli już akcję Fundacji Ekologicznej Arka, przekazując swoje książki z specjalnymi dedykacjami.

- Odzew na akcję jest rewelacyjny. Daliśmy drugie życie ponad 20 000 książek. Udało się już wspomóc prawie 3 tysiące dzieci i młodzieży z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Dla tych dzieci ufundowaliśmy bilety do kina czy teatru i zorganizowaliśmy różnorodne warsztaty ekologiczne - wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca.

W akcję już zaangażowani są uczestnicy z ponad 100 miast, a książki zbierają dla nas pracownicy Grupy Kęty, Lasów Państwowych, Makro, Galerii Sfera, Zakładu Gospodarki Odpadami oraz szkoły i przedszkola w całej Polsce.

Akcja "Książka Wspiera Bohatera" jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.