bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2622

[ZDJĘCIA] Niemiecki policjant szkoli się w bielskiej komendzie

Marco Szyszka - funkcjonariusz Komendy Policji w Gelsenkirchen od poniedziałku szkoli swoje policyjne umiejętności w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Praktyka w jednym z krajów Unii Europejskiej to ostatni etap trzyletniego okresu służby przygotowawczej w niemieckiej akademii policyjnej.

Niemiecki policjant szkoli się w bielskiej komendzie · fot. KMP Bielsko-Biała


Kommissaranwärter Marco Szyszka - tak przedstawia się niemiecki policjant - od 24 czerwca obywa praktyki w bielskiej komendzie. Potrwają one 3 tygodnie. Jest to element szkolenia, jakie odbywają niemieccy policjanci w Nadrenii Północnej - Westfalii. Każdy policjant - kadet przez pierwsze trzy lata służby pobiera nauki w szkole policyjnej. Ostatnim etapem nauki jest praktyka zawodowa w jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Marco wybrał Polskę, ponieważ stąd pochodzą jego rodzice. Mówi świetnie po polsku, nie ma więc problemu w porozumiewaniu się polskimi stróżami prawa. Przygląda się ich pracy i uczy się policyjnego fachu; często zadając i odpowiadając na pytanie: "a jak to się robi u Was". To bezcenna wymiana doświadczeń i okazja do poznania bliżej policyjnych przepisów sąsiadujących ze sobą krajów.

W tym tygodniu Marco zapoznał się z funkcjonowaniem bielskiej komendy, poznał strukturę i zadania policjantów naszego garnizonu. Zobaczył jak wyglądają ćwiczenia przewodników psów służbowych i służba na stanowisku dowodzenia oficerów dyżurnych od środy patroluje ulice miasta i powiatu razem z mundurowymi bielskiego wydziału ruchu drogowego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.