bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3222

Pijany 35-latek skopał stojący na czerwonym świetle samochód

Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który uszkodził samochód czekający na czerwonym świetle. Niczym nie sprowokowany chuligan podszedł do stojącej na skrzyżowaniu osobowej Toyoty i zaczął kopać po karoserii. Odchodząc rzucił butelką w szybę samochodu.

ITS, MZK, autobus, 3 maja, sygnalizacja, korki
Pijany 35-latek skopał stojący na czerwonym świetle samochód · fot. bielsko.info


Do zdarzenia doszło w poniedziałek na bielskiej ulicy Partyzantów. Około 21.00 na skrzyżowaniu z ulicą Michałowicza zatrzymała się podróżująca z ojcem 18-letnia mieszkanka Bielska-Białej. Dziewczyna czekała na zielone światło. W pewnym momencie zauważyła jak do samochodu podchodzi nieznany jej mężczyzna i zaczyna kopać w tylne drzwi pojazdu. Nim zdążyła wraz ze swoim ojcem zareagować, mężczyzna rzucił jeszcze w tylną szybę samochodu butelką i zaczął uciekać w kierunku ulicy 1 Maja.

49-letni ojciec wystraszonej kierującej wybiegł za nim, a ona wezwała policję podając kierunek, w którym uciekł sprawca. Po chwili na miejsce przybyli mundurowi, którzy zatrzymali wandala. 35-latek był agresywny i pijany, konieczne było użycie wobec niego kajdanek. Właściciel samochodu wycenił straty na ponad 1,2 tys. złotych i złożył wniosek o ściganie sprawcy uszkodzenia samochodu.

Zatrzymany mężczyzna był tak pijany, że nie potrafił dmuchać w policyjny alkometr, a śledczy z bielskiej dwójki musieli czekać prawie dwa dni, żeby wytrzeźwiał, aby można mu było przedstawić zarzuty. Za uszkodzenie mienia, którego się dopuścił grozi do 5 lat za kratami.

Sąd, przed którym niebawem stanie weźmie pod uwagę także to, że mężczyzna działał z pobudek chuligańskich, które są okolicznością zaostrzającą wymiar kary. Chuligan będzie musiał również zapłacić właścicielowi Toyoty za wyrządzoną szkodę.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.